AVAKADO YAĞININ FAYDALARI

Şifalı Yağlar 27 Ekim 2008
1044

Avakadonun faydaları saymakla bitmez.Aynı zamanda avakado yaprağı ve meyveleri de potasyum ve yağ asitleri içermesinden dolayı,hepimizin en büyük sıkıntısı olan yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olmaktadır.İçerdiği E vitamini sayesinde kalp için çok faydalı olduğu,yaşlanmayı geciktirdiği ve vücuttaki kolesterol oranını ayarladığı herkesce bilinmekte.Avokado yağının cildi besleyici ve kırışıklıkları önleyici özelliği vardır. Avokado deriyi kurumaya karşı korur. Yaşlanmış derilerin iyileştirilmesini sağlar.

Avakadonun faydaları

Yaraların iyileşmesine etkisi vardır ve katkıda bulunur.
İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.

avakado-berrin-yigit
Kansere karşı koruyucu olarak faydalıdır.
Avakado, kabızlığa karşı etkilidir.
Avakado, içerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır.
Avakado, vücutta toksit maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar.
Faydaları saymakla bitmeyen avakado, içeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile bayanların dengeli ve sağlıklı beslenmelerinde çok gerekli olan maddelerdir.
Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“AVAKADO YAĞININ FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Zayıflatan Kahverengi yağ

Zayıflatan Kahverengi yağ

31 Temmuz 2009
839

Sponsor Bağlantılar