TTNET ÇOCUK ÇOK FAYDALI

Aktüel, Tv 27 Ekim 2008
949

TTçocuk, Türk Telekom’un sunduğu Masal ve Müzik Servisi’ndeki sevilen masalların yanı sıra genel kültür, teknoloji ve doğa konularında eğitici içeriğe sahip. Tüm içeriğin görsel destekli bilgi oyunlarıyla birlikte sunulduğu portalda çocuklara özel oyunlar, masal animasyonları, doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayan konular yer alıyor. Çocuklardaki yaratıcılığı geliştirmeyi hedefleyen TTçocuk’ta, boyama ve el becerilerini geliştirecek oyunların yanı sıra, İngilizce öğrenmeye yardımcı uygulamalar da bulunuyor. Çocuklar, “Dünyamızı Tanıyalım” isimli harita oyununda dünyadaki ülkelerle Türkiye’nin illerini ve “Çarpan Balık” oyunu sayesinde de çarpım tablosunu öğrenebiliyor.


Sitede çocukların uzun uzun zaman geçireceği bölümler bulunuyor. Oyun bölümüne girdiğiniz çeşitli flash oyunlar bulacaksınız buna ek olarak çocukların evde ya da sokakta arkadaşlarıyla birlikte oynayabileceği oyunlar anlatılıyor. Çocuklar için öğretici bölümler de “Keşfet” adlı bölümde yerini alıyor. Ayrıca çarpım tablosu, masaüstü kağıtları ve ekran koruyucular da “Paylaş” adlı bölümde bulunuyor.
Ayrıca “İzle” bölümünde çocuklar için değişik animasyonlar yer alıyor. Animasyonlar eşliğinde masallar anlatılıyor

Etiketler:
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“TTNET ÇOCUK ÇOK FAYDALI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7612
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1196

Sponsor Bağlantılar