YAŞLARA GÖRE CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

Cilt bakımı, Güzellik 27 Ekim 2008
916

Hangi yaşta cildinize nasıl bakım yapmalısınız?
Hangi yaşta cildinize nasıl bakım yapmalısınız?
20’ler…
20 yaşlarda cildin çok fazla bakıma ihtiyacı yoktur. Önemli olan su ve sabun içermeyen bir temizleyici ile günde 2 kere temizlenmesi yeterlidir. Güneşten koruyucu nemlendirici de kullanılması önerilir. Yağlı ve akneli cildi olanlar haftada bir iki defa peeling yapabilir.
30’lar..
Güneşten koruyan nemlendiricileri çantanızdan eksik etmeyin ve her 2-3 saatte bir tazeleyin. Yüze sürerken, boyun ve dekolte bölgenizi unutmayın. Gündüz kremi dışında bir göz kremi ve haftalık maske uygulamaya başlayabilirsiniz. Meyve asiti içeren, gece cildinizi onaran bir gece kremi de kullanabilirsiniz.

40’lar..
Bu dönemde multipeptit ve bakır içeren ürünler kullanın. A,B ve E vitamini içerikli ürünlerde cildi besleyerek canlandırıyor. Gündüzleri göz çevresi için SPF 15 faktörlü göz kremleri tercih etmelisiniz. Akşamları onarıcı, vitamin, antioksidan, meyve asidi veya retinoik asit içeren kremleri tercih etmelisiniz. Prensip olarak bir ürünü bitirdiğinizde tekrar aynı üründen almayın, marka değiştirin ve aynı üründen almayın ya da aynı markanın başka ürününü kullanın. Azalan kolajen üretimini desteklemek amacıyla peptitli ürünlere de bu yaşlarda başlayabilirsiniz.

cilt-bakimi (424 x 636)
50’ler..
Bu dönemde özellikle peptit ve DMAE içeren ürünler tercih edilmeli. DMAE cilt için çok güçlü bir antioksidan destek olduğu için, hücre zarını stabilize eder. Cildinizi sadece nemlendirmek yerine kırışıklıklar ve sarkmalarla da mücadele edin. Bu yaşta ben ve lekelere dikkat etmelisiniz. Bu yaşta bitkisel yağlar, seramitler ve glukanları tercih edin.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“YAŞLARA GÖRE CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

27 Kasım 2016
1530

Sponsor Bağlantılar