"Gençlik yağını" duydunuzmu hiç?

Sağlık, Şifalı bitkiler 05 Aralık 2008
993

Isırgan mucizesi
Genç kalmakta iddialı olanlar, şifalı bitki listelerinden uzak kalmıyor. Isırgan, bu liste içinde yer alan bitkilerden biri.. Sağlığa yönelik faydaları yanı sıra, güzellik sektöründe de ısırgandan yararlanılıyor.
Nükhet Duru’nun da tercihi
Örneğin, ünlü sanatçı Nükhet Duru‘nun mutfağından eksik etmediği bitkiler arasında yer alıyor. Bu otun az bilinen yanı, gençleştirici özelliği. “Isırgan tohumu yağı”nın, bu cilt problemleri için üretilmiş bir çok ürünün içeriğinde yer alması dikkat çekiyor.


Son günlerde, ısırgan otu tohumu yağı, ‘gençleştiren ürünler’ listelerinde yer alıyor”
Cilt için çok yararlı
Bu konuda araştırmalar yapan  Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt Cilt için çok yararlı AHA maddesini içerdiği için, adından böyle söz edildiğini söylüyor.. Aynı zamanda yurtdışında bazı şifa merkezleri onu “gençlik yağı” diye adlandırıyorlar. Zaten bir çok şifalı ürün dükkanlarında da bu isimle satılıyor. Isırgan tohumu yağı, bazı ünlü kadırlar tarafından da kullanılıyor. Bu konuda kadınlara öneride bulunan uzman, “Genç ve güzel bir cilt için, içinde ısırgan tohumu yağı bulunan kremleri kullanmak önemli” diyor.
Öte yandan, bir tatlı kaşığı ısırgan tohumunu balla karıştırıp her gün yemek sağlıklı bir yaşam için anlam taşıyor. “Ancak bir günde alınacak ısırgan tohumu miktarı 8-10 gramı geçmemeli” diyor uzman.

genlik-yagi
‘Kök hücrelerini onarıcı özelliğe sahip’
Kök hücrelerini onarıcı özelliğinin de mevcut olduğu söylenen ısırgan otu tohumu yağının içeriğinde demir, histanim, seratonin, formik asit, asetilkolin, potasyum, A ve C vitaminleri bulunuyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“"Gençlik yağını" duydunuzmu hiç?” Konulu yazıdaki yorumlar

 • Yorumcu

  Güzel Makale. Teşekkürler .

 • İlginizi Çekebilir
  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  08 Ağustos 2018
  10900
  Obezite Cerrahisi

  Obezite Cerrahisi

  23 Kasım 2017
  5650
  Bademin Faydaları

  Bademin Faydaları

  28 Aralık 2015
  1658

  Sponsor Bağlantılar