Keçiboynuzunun faydaları ve keçiboynuzu kürü

Sağlık, Şifalı bitkiler 18 Aralık 2008
2699

Bazı yörelerde harnup olarak da bilinen keçiboynuzu, nefes darlığı ve astım gibi solunum rahatsızlıklarından akciğer kanserine, kolesterolden sarılık tedavisine kadar birçok hastalık için benzeri olmayan mükemmel bir ilaçtır. Balgam söktürücü özelliği ile göğsü yumuşatıp bronşları açar, öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.

Ayrıca A, B, B2, B3 ve D vitaminleriyle kalsiyum, sodyum, potasyum ve fosfor yönünden son derece zengin olan keçiboynuzu, bu açıdan çocukların vücut ve zeka gelişimine büyük katkı sağlar.
Nefes darlığına kesin çözüm
Tıpta “Dispne” olarak isimlendirilen nefes darlığına karşı en etkili maddelerden biri keçiboynuzudur. Uzmanlar, keçiboynuzunda nefes darlığına karşı etkili olan maddenin, hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmadığını belirtmektedir. Bu etkin madde, aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki; derhal sonuç almak mümkün olabilmektedir.

keciboynuzu-kur
Ayrıca alerjinin sebep olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik nefes darlığı yüzünden yılın belli mevsimlerinde kortizon tedavisinden başka çare bulamayan insanlar vardır. Keçiboynuzu kürü, bu insanların çoğunda daha hemen ertesi gün rahatlama sağlamaktadır.
Keçiboynuzu kürü:
Nefes darlığının tedavisi için kullanılacak keçiboynuzu kürünün hazırlanması da uygulanması da son derece kolaydır:
Orta büyüklükteki 6-7 adet keçiboynuzunu soğuk ile iyice yıkayın. Daha sonra kırarak bunların herbirini 4-5 parçaya bölerek kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suyun içine atın. Hafif ateşte 7-8 dakika daha kaynatın. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurun.
Her gün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce; bir çay bardağı keçiboynuzu suyuna bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırın ve için. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığımız keçiboynuzu suyu en çok üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir. Her üç günde bir, taze olarak yeniden hazırlamanız gerekecektir. Bu küre, hiç ara vermeden onbeş gün devam edin.
Bir uyarı:
Bu kür, nefes darlığı çeken 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklara uygulanırken, sadece sabahları kahvaltı arasında bir çay bardağı içilecek, akşam yemeklerinde içilmeyecektir.
Akciğer kanserine koruyucu kalkan
Keçiboynuzu, insanların korkulu rüyası akciğer kanserini önleyen mükemmel bir bitkidir. Ancak akciğer kanserine yakalandıktan sonra keçiboynuzu ile tedavi şansı kalmamaktadır. Önemli olan uygulanacak periyodik keçiboynuzu kürleri ile akciğer kanserine karşı mükemmel bir koruyucu kalkan oluşturmaktır.
Bu kürün hazırlanması da odukça kolay:
6-7 adet orta büyüklükteki keçiboynuzunu kırarak kaynamakta olan 3 su bardağı (yaklaşık 600 cc) suyun içine atın ve kabın kapağını kapatarak,3-4 dakika daha hafif ateşte kaynatın. Ocağı söndürüp 20 dakika demlenmeye bırakın. Sonra keçiboynuzu parçalarını içinden çıkarıp suyu serin bir yerde muhafaza ederek, dört gün peşpeşe her sabah ve akşam birer çay bardağı için. Uygulama her ay bir defa tekrarlanacak.
Diğer faydaları
Keçiboynuzunun yapısında bol miktarda potasyum, fosfor, demir, çinko, bakır bulunduğundan, kemik erimesi, kansızlık, zayıflık, demir eksikliği durumlarında doğal şifa kaynağıdır.
* Balgam söktürerek göğsü yumuşatır ve bronşları açar.
* Kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.
* Karaciğere takviye yaparak sarılığın tedavisine yardımcı olur.
* Hafızayı kuvvetlendirir, dikkati artırır.
* Kolesterolü düşürerek kalp ve damar sağlığını korur.
* Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler.
* Mideye kuvvet verir.
* Kanda biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar.
Pekmezi de bir harika
Özellikle keçiboynuzunun pekmezi de bol miktarda yapılmaktadır. Harnup pekmezi olarak bulabileceğiniz bu harika gıda maddesi de vücudumuz için son derece yararlıdır.
İşte Harnup pekmezinin faydaları:
* Kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı).
* İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.
* Balgam söktürür, göğsü yumuşatır, bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir.
* Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir. Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir.
* Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
* Yüksek doğal şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.
* Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yaralı etkileri bulunmaktadır. Kanın zehirli maddelerini temizler.

Etiketler:
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Keçiboynuzunun faydaları ve keçiboynuzu kürü” hakkında 2 yorum var

 • ALPASLAN

  CCARKADAŞLAR BENİM SORUNUM S**RM SAYISI 10 MİLYON VE S**RM HIZI %35 HAREKETLİ İDİ. ÖZEL SELÇUKLU HASTANESİNDE AŞILAMA YAPTIRDIM OLMADI. BİR ÜROLOJİ DOKTORU BANA PROXEED PLUS İLAÇ ÖNERDİ. İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM KEÇİBOYNUZU VE ÇAKŞIR KÖKÜ DENEN BİTKİLERİ VE 2 AY BOYUNCA BU KÜRLERİ İÇTİM ÇOK İÇTİM HERBİRİNDEN GÜNDE 3 BARDAK İÇTİM HAZIRLARKEN KEÇİBOYNUZUNDAN ÇOK MİKTARDA KULLANDIM 2 AY BOYUNCA 10-15 KG KULLANDIM. VE 3 AYIK EVLİYİM ŞU ANDA EŞİM YEMİN EDERİM Kİ EŞİM HAMİLE . DOKTOR NORMAL OLMAZ DEMİŞTİ YA AŞI YA TÜP BEBEK DEMİŞTİ. DOKTOR ŞAŞIRDI. BEN GÜNLÜK ARI SÜTÜ 2 AVUÇ CEVİZ KAYISI HOŞAFI. BALIK FINDIK KORE KIRMIZI GİNGSEK HAPI BALIK YAĞI HAPI . ÇİNKO İÇERİKLİ HAP İÇTİM. ALLAH’A ŞÜKÜR EŞİM ŞU ANDA 1.5 AYLIK HAMİLE . BİR YALANIM VARSA ALLAH BENİM ŞU ANDA ÖMRÜMÜ ALSIN BUNLARI DENEYİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Ayhan Kala

  arkadaşlar sertleşme iktidarsızlık sorununa net çözüm keçi boynuzu kürü ile eskisinden daha iyi olacaksınız bulandan tavsiye edenden Allah razı olsun

 • İlginizi Çekebilir
  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  08 Ağustos 2018
  10900
  Obezite Cerrahisi

  Obezite Cerrahisi

  23 Kasım 2017
  5650
  Bademin Faydaları

  Bademin Faydaları

  28 Aralık 2015
  1658

  Sponsor Bağlantılar