Kıvırcık Veya Dalgalı Saçları Kalıcı Olarak Düzleştirmek

Güzellik, Saç Bakımı 16 Şubat 2009
1553

Kabaran, elektriklenen kıvırcık ve dalgalı saçları kalıcı olarak düzleştirmek istermisiniz? Düzeltme işlemi için defrize yöntemi kullanılıyor. Defrize ürünleri dünyada şu anda 2 kategoridedir. 1. si klasik defrize 2. si ise yuko sistem denilen ve  4 saat zarfında uzun süren işlemlerdir.


Yuko Sistemi
1- Şampuan ve Bakım
2- Düzleştirme
3- Sabitleme
4- Koruyucu bakım

duz_sacin_cazibesi
İlk önce ilaç şampuanlarla bakım sağlanoyor. ürün sürülmeden önce koruyucu bir katman oluşturmak için koruyucu losyonlar kullanılır. daha sonra 7 ila 20 dakika arasında bir bekleme süresine alınır. Bu bekleme sırasında permada yapılan işlem gibi saçın içindeki kükürt köprüleri ayrılıp, yuvarlak olan kükürt köprüleri düz bir şekle gelmesi için, düz bir şekilde krem sürülür ve beklemeye alınır. Düzleşme sağlanır daha sonra bolca durulanır ve tekrar bakım kremi uygulanır. Saç gelişi güzel şekilde düz kurutulur fön çekilmez. Sonra düzleştirici şaç maşaları uygulanır, seramik olanlar tercih edilmelidir çünkü kalıntı bırakmaması ve elektiriklenme yapmamsı gerekiyor. Bu işlem sonunda sabitleştirici losyon uygulanır ve tekrar kükürt köprüleri düz bir şekilde bağlanır ve bakımı uygulanır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kıvırcık Veya Dalgalı Saçları Kalıcı Olarak Düzleştirmek” Konulu yazıdaki yorumlar

 • miray türüdü

  çok masraf verici doğal yönden düzeltme işlemi yok mu parayla yaptırmayı bizde biliyoz doğal bitklerle düzleştiremiyorsanız niye sayfa açıyonuz?

 • İlginizi Çekebilir
  Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

  Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

  27 Kasım 2016
  1398

  Sponsor Bağlantılar