Recep İvedik2 13 Şubatta Sinemalarda

Sinema 11 Şubat 2009
790

13 Şubatta gösterime girecek olan ve Recep İvedik filminin devam filmi ‘Recep İvedik2’nin bir önceki filmden farkı ve benzerlikleri neler?
Yönetmenliğini Togan Gökbakar‘ın yaptığı, senaryosunu Şahan Gökbakar ile Serkan Altuniğne‘nin yazdığı ‘Recep İvedik 2’ filminin galası Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.


İşte Günaydın’ın haberine göre; yakında vizyona girecek Recep İvedik 2’nin birincisinden farkları…
1- ‘Recep İvedik 2’nin yapımcısı Faruk Aksoy filmde konuk oyuncu olarak yer alıyor. Uçaktaki yolcular arasında yer alan Aksoy’un adı, filmin başında ‘yapımcı’, son jenerikte ‘konuk oyuncu’ olarak yazıyor.

2- ‘Recep İvedik 2’ argoda sınırları zorluyor. Bu yüzden ilkinde gelmeyen yaş sınırlaması ‘Recep İvedik 2’yi vurdu. Argo sınırlarını aşan filmin ikinci versiyonuna 13 yaş sınırlaması geldi.

recep-ivedik-4
3- Şahan Gökbakar bu kez filme aşk karıştırmadı ve filmin afişinde isminin yanına yazılacak bir kadın oyuncuya yer açmadı. İlk filmde esas kadın olarak yaptığı açıklamalarla kendisini kızdıran Fatma Toptaş ‘tan sonra, ünlü komedyen kadından uzak kaldı.
4- İlki 97 dakika olan filmin ikinci versiyonu 110 dakika.
5- Halk kahramanı Recep İvedik ilk filmde kendi küçük dünyasında yaşayan ilginç bir karakterken bu kez iş dünyası ve magazin dergilerinin kapaklarını süsleyen popüler ve saygın bir kişiliğe dönüşüyor.
6- İlk filmde bütün hikaye bir otelde geçerken bu kez biraz daha zengin bir prodüksiyon var. Film market, uçak, eczane, reklam ajansı gibi renkli ortamlarda geçiyor.
7- İlk filmde İvedik soyadını sadece bir kahraman taşırken; ikinci versiyonunda İvedik soyadlı bir karakter daha izleyici karşısında. O da kuzen Hakan İvedik.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Recep İvedik2 13 Şubatta Sinemalarda” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Esra İnal ile 8 Saniye

Esra İnal ile 8 Saniye

05 Mart 2015
1377

Sponsor Bağlantılar