Yasemin Soysal "Zihin gücü ile zayıflama"

Diyet ve Zayıflama, Sağlık 14 Nisan 2009
1276

Petek Dinçöz’ün programına katılan Yasemin Soysal,“Zihin Gücü ile Zayıflama” tekniği beynimzdeki hatalı komutların düzeltilmesini sağlayarak, nasıl kilo verilir?bu konuda bilgiler verdi.
Malum yaz mevsimine az kaldışimdiden kışın alınan kiloları vermek gerekir.
Yasemin Soysal bu konuda “Tek şişman beynimiz” adlı birde kitap yazdı.
Zihnimiz yarattığımız düşüncelerle birlikte vücumuzda çeşitli kimyasallar salgılamakta.Düşünce gücü ile zayıflama tekniği ile zihinde üretilen hatalı düşünceleri,yanlış inanışları değiştirerek,bedenin doğal kilo verme sürecine sokmaktır.Bu yöntem aracılığıyla, beyninizin yemek yemeye ve kiloya nasıl anlamlar yüklediğini öğrenirsiniz. Sistemin en önemli noktası, bu inançlarınızı nasıl değiştireceğinizdir.
Zihim gücü ile zayıflama bir programdır.Bu programı öğrenmek gerekir.

Neden Diyet yok?
Yaşantımız boyunca sağlıklı beslenmek zorundayız.Yapılan diyeti sağlıklı beslenmeyle karıştırmamak lazım.Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) araştırmalarına göre, zayıflamaya yönelik diyet yapan insanların %90’ı kısa bir süre sonra kilolarını geri almaktadırlar.
Kilo problemi olan insanlarda kıtlık bilincine şartlanmaktadırlar.Bu kıtlık bilinci,uygulanan diyet ne olursa olsun,suçluluk duygusuna ve yeniden kilo alma eğilimine neden olmakta ve kısır bir döngü içinde kendini tekrar etmektedir.

yaseminresim-300x113
Zihin kontrolü ile zayıflama tekniğinde kişi hiçbir şekilde yemesi ya da yememesi gereken şeylere odaklanmamaktadır. Bunun yerine bilincini değiştirecek teknikler uygular. Bu teknikler, kilo vermede şartlandırmaları ortadan kaldırır ve bedenin kendi temposunda, doğal ve zorlanmadan kilo vermesini sağlar.
Düşünce gücü ile zayıflama programı ne kadar sürüyor?
Zihinsel kontrol ile zayıflama programı yaklaşık 1 ay(8 ders) bir eğitimi içermektedir.Başarılı olmak için programın devamlılığı önemlidir.Zihinsel kontrolü ele geçirmek için verilen alıştırmalar eğitim eşliğinde verilmelidir.1aylık dönem genellikle kilo verme sürecini başlatmaktadır.
İkinci aşama eğitiminde, artık katılımcılar öğrendiği tüm teknikleri hayatlarında kullanabilir hale gelmektedirler. Bu sayede kilo, artık bir problem olmaktan çıkar. Bu aşama, katılımcıların hayallerindeki mükemmel kendilerini yaratma sürecini başlattıkları aşamadır.
Üçüncü aşamaya kadar tüm çalışmalar grup halinde yapılmaktadır. Grup çalışmaları, zihinin öğrenme süreçlerini hızlandırmaktadır. Üçüncü aşama ile birlikte artık grup çalışmaları biter ve bireysel çalışmalar başlar. Bu aşamada, öğrendiklerinizi hayatınız ile tutarlı hale getirmek için derinlerde kalmış olan kişisel sorunların çözümleri üzerine odaklanılmaktadır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yasemin Soysal "Zihin gücü ile zayıflama"” Konulu yazıdaki yorumlar

 • zehra

  ne istediğiniz önemli her şey zihinde bitiyor!!!!!!!!!!!

 • İlginizi Çekebilir
  Obezite Cerrahisi

  Obezite Cerrahisi

  23 Kasım 2017
  4236
  Bademin Faydaları

  Bademin Faydaları

  28 Aralık 2015
  1560

  Sponsor Bağlantılar