Yüzünüze uygun güneş gözlüğü seçme önerileri

Güzellik, Kadın, Moda 23 Nisan 2009
1007

Bu senenin gözlük modasını biliyormusunuz?Bu sene büyük çerçeveli gözlükler moda.Büyük çerçeveli gözlükler herkesein yüzünde güzel durmuyor.Eğer küçük bir yüz hattına sahipseniz bu gözlük modellerinden uzak durun.Buda demek oluyorki yüz şeklinizi bilip ona göre gözlük seçmekte fayda var.
Bu sene Jackie Onasis tarzı, eski model pilot gözlüklerini andıran gözlükler ve büyük kare çerçeveler ön planda.
Henüz gözlüğünüzü almadıysanız aşağıdaki yazyıyı okuduktan sonra tercihinizi yapın.


Yüz hatlarınız yuvarlaksa;

Eğer yüz hatlarınız yuvarlaksa köşeli gözlükleri tercih edin.Diğer gözlükler yüzünüzün yuvarlaklığını daha da ön plana çıkarır.Şayet yüzünüz genişse,büyük kare çerçeveli gözlükleri deneyebilirisniz.
Yüz hatlarınız kalp şeklinde ise;
Çok geniş gözlüklerden kaçının.Sebebine gelince yüz hatlarınızı dahada uzun gösterecektir.Bu yüze en uygun gözlük modeli pilot gözlükleridir.Bunlardan hoşlanmıyorsanız renkli camlı ve aynalı modelleri deneyebilirsiniz.Kate Moss bu model gözlüğü tercih eden ünlüler arasında..
Yüz hatlarınız küçükse;

giselebunchengunesgozlu
Yüzü küçük olanlara çerçevesiz model gözlükler şık duracaktır.80 li yıllarda moda olan Wayfarer modeli oldukça klasik bir modeldir ve küçük yüz hatlarına sahip olanlar için oldukça uygundur.Büyük çeçeveli modeller sizin için oldukça kötü bir tercih olacaktır.
Yüz hatlarınız uzunsa;
Yüz hatlarınızın eni ile boyunu orantılamak için dikdörtgen çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz.Diesel’de bu tarz modelleri bulabilirisniz.
Yüz hatlarınız kareyse;
Jackie Onassis tarzı gözlükler kare yüz hatları için oldukça idealdir.Köşeli gözlüklerden mümkün olduğunca kaçının.çünkü bu tarz gözlükler çenenin kare şeklini ön plana çıkarır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yüzünüze uygun güneş gözlüğü seçme önerileri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar