3G nedir? 3G’ye Uyumlu Telefonlar Nelerdir?

Aktüel 26 Temmuz 2009
654

Türkiye, 30 Temmuz’da yeni bir heyecan fırtınası ile tanışacak,Turkcell, Vodafone ve Avea müthiş bir hizmet yarışı içerisinde..Peki nedir bu 3G?
3G’yi şu anda kullandığımız 2. nesil, yani video ve fotoğraf çekebilen, bunları MMS ile birbirimize gönderebildiğimiz ve Wi-Fi desteğiyle internette dolaşabildiğimiz teknolojinin geliştirilmiş versiyonu olarak düşünebiliriz.

Nesil cep telefonları ile neler yapabileceğiz?


Öncelikle 3G’nin gelişi ile birlikte cep telefonlarında kullandığımız internet hızı 20 kat artacak. 3G teknolojisi ile birlikte cep telefonlarımızda megabitlerle ifade edilen bağlantılara ulaşabileceğiz. Bu sayede dilediğimiz gibi internette gezinebileceğiz ve YouTube gibi internet video servislerinden rahatlıkla cep telefonumuzda yüksek hızda video izleyebileceğiz. Ayrıca cep telefonunuzla çektiğiniz videoları direkt olarak video paylaşım sitelerine yollayabilecek, fotoğraflarınızı doğrudan blog’unuza aktarabileceksiniz. Bunun yanı sıra e-devlet işlemlerini de cep telefonumuzdan halledebileceğiz. Tüm faturalarımızı, banka hesap ve havale işlemlerimizi daha hızlı şekilde, şubeye gitmeden hatta bilgisayara ihtiyaç duymadan birkaç tuşa basarak yapabileceğiz.
3G’ye Uyumlu Telefonlar Hangileri?

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“3G nedir? 3G’ye Uyumlu Telefonlar Nelerdir?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
351
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
548
Banyolar Rengârenk

Banyolar Rengârenk

24 Aralık 2016
662

Sponsor Bağlantılar