İşkur Maaşlı Kursiyer Arıyor..

Aktüel 28 Temmuz 2009
1062

İşkur yepyeni bir dönemi başlatıyor..Türkiye iş Kurumu, maaşlı 22 bin kursiyer arıyor..
40 branşta eğitim verecek olan Kurum, meslekî beceri kazandıracağı 20 bin işsize kurs süresince ücret ödeyecek. Eğitimlere ayda 22 gün katılan bir kişinin eline 330 lira geçecek.

Türkiye İş Kurumu’nun açacağı 857 kursta 19 bin 473 kişiye eğitim verilecek. Bayan kuaförü, bilgisayar operatörü, takı tasarımcısı, hasta ve yaşlı bakım elemanı, modelist ve fidan yetiştirici gibi branşların yer aldığı kurslara kayıt yaptıracak işsizlere günlük 15 lira ödenecek.

issizlik-maasi-iskur
Yani 22 günkursa gelen bir kişinin eline tam 330 Tl geçecek..Türkiye İş Kurumu tarafından il ve ilçelerde ihtiyaca göre kurslar açılıyor. Kurum, önümüzdeki günlerde de 857 kurs açacak. Bu kurslarda onlarca branşta eleman yetiştirilecek. Eğitim sayesinde işsizlerin, mesleki beceriler kazanıp meslek edinmeleri sağlanacak.Kursta tek şart işsiz olmanız yani sigortanızın herhangi bir kurum tarafından ödenmemesi gerekmektedir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İşkur Maaşlı Kursiyer Arıyor..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7560
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1158

Sponsor Bağlantılar