Pepina Kavunu Nedir?Faydaları Nelerdir?

Şifalı bitkiler 14 Aralık 2009
609

Üretimine Türkiye’de ilk defa başlanılan Pepina Kavunu en gözde meyveler arasına girmeye aday…
Pepina Kavunu’nun İlaç gibi bir meyve olmasının yanısıra tadının da ananas ve muza benzediğini söyleyen uzmanlar,yeterince olgunlaşmamış olan pepino kavunlarına özellikle diyabet hastalarının ilgi gösterildiği belirttiler. 

 “Yapılan araştırmalara göre görünümü kavuna benzeyen meyve, içerdiği yüksek potasyum oranı nedeniyle kan şekerini düşürüyor. Ayrıca A, B ve C vitaminleri içeriyor, bu özelliğinin kanser ve kalp krizine karşı koruma sağladığı belirtiliyor. Kolesterolü düşürdüğü, hücre yenileyici özelliği olduğu, içerdiği C vitamini sayesinde vücut direncini artırdığı bilinen diğer yararları. Cinsel isteği uyardığı, uyku düzenini dengede tuttuğu, menopoz döneminde yaşanan gerginliklerin giderilmesinde etkili olduğu kaydediliyor. Bu pepino kavunu bir sağlık iksiri. Müşterilerimiz bilinen diğer şifalı otların yanında yeni yeni raflarda yerini alan pepinodan da şifa arıyor.”
Pepino kavununun kilosu 10 liradan satılıyor.

pepina-kavun

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Pepina Kavunu Nedir?Faydaları Nelerdir?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar