Prof.Dr.Erkan Topuz Bebek Sahibi Olabilmek İçin Organik Diyet

Sağlık 06 Nisan 2010
1150

Prof.Dr.Erkan Topuz Bebek sahibi olabilmek için Organik diyet hakkında bilgiler verdi.Vatan gazetesinin haberine göre,Prof. Dr. Topuz, kanserden korunmaya anne karnından bile önce başlanması gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
“Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, en az bir yıl öncesinden organik diyete girmeli. Baba zehirli bir ortamda çalışıyorsa, aşırı miktarda alkol alıyorsa, aşırı miktarda sigara kullanıyorsa, anne kimyasal bir sanayide çalışıyorsa, çocuk döllendiği zaman zaten spermi hatalı olarak anne karnına düşüyor. Bebek sahibi olmak isteyenler, aşırı uçlardan kaçmalılar. Çiftler,alkol, sigara, zehirli gıdalar ve zehirli tarım ilaçlarından uzak durarak,organik beslenmeye yönelmeliler.

Annenin, gebe kaldıktan sonra da hamilelik süresince organik beslenmesi şart. Gebe kalındıktan sonra ve süt verme dönemindede anne, mutlaka organik beslenmeli ve sigara dumanından uzak durmalı.”

organik-diyet
Bebeğin bulunduğu sıvı içinde ve göbek bağında bile kanserojen maddelere rastlanabildiğine işaret eden Topuz, “Çocuk, anne karnından itibaren kanserle
yüz yüze geliyor” dedi.Dünyadaki en faydalı besinin anne sütü olduğunu da ifade eden Topuz,”Ama anne sütü de zehirliyse çocuk ne yapsın? Anne emzirme döneminde de organik beslenmeli” diye konuştu.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Prof.Dr.Erkan Topuz Bebek Sahibi Olabilmek İçin Organik Diyet” Konulu yazıdaki yorumlar

 • bebek bakımı

  Anne ve bebekleri ilgilendiren bu bilgiler için teşekkürler.

 • İlginizi Çekebilir
  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  08 Ağustos 2018
  11163
  Obezite Cerrahisi

  Obezite Cerrahisi

  23 Kasım 2017
  5801
  Bademin Faydaları

  Bademin Faydaları

  28 Aralık 2015
  1762

  Sponsor Bağlantılar