Dr.Mehmet Öz’den Aldatanı Saptamanın Yolları

Aktüel 09 Mayıs 2010
532

Atwood ve Schwartz tarafından 2002’de yürütülmüş bir çalışma, evli kadınların yüzde 45- 55’inin ve evli erkeklerin yüzde 50-60’ının evlilik dışı ilişkiye girdiklerini gösterdi. Buna göre aramızdan pek çoğu aldatılıyor veya aldatılmaya aday!
Peki sizin gözünüzün önündeki kanıtlarla yüzleşecek kadar kendinize güveniniz var mı? Partnerinizin aşk hayatı hakkındaki gerçekleri meydana çıkarmaya hazırsanız, okumaya devam edin. Ancak, eğer karanlıkta kalmak istiyorsanız durun, çünkü onun aldatma alışkanlığı hayatınızın önemli bir problemi haline gelir.
Eski Federal Kanun Yürütme Yetkilisi Janine Driver bir kitap yazdı ve ayrıntılı olarak böyle bir durumda nasıl iz sürülür ele aldı! En önemli nokta zihin okumaktan vazgeçip, dedektifler gibi düşünüp hareket etmeniz gerektiği. Janine Driver’ın tavsiyesi aldatılma emareleri tespit ettiğinizde fazla tepki vermemeniz. Önce dayanağını anlayın ve dayanaktan saptığı anda (en az 3 kere) “Bir hataya düşüp başka bir kadınla yakınlaşmanın bir nedeni var mı?” veya “Geçen hafta seninle ilişkisi olduğunu ve elinde bana göstermek istediği kanıtlar olduğunu anlatan bir kadının aradığını söyleseydim bana ne derdin?” veya “Geçen gece kimle olduğunu sorduğumda yüzünde beliren yapmacık tebbüsümün bir nedeni var mı?” ya da “Şu anda gergin olmanın bir sebebi var mı?” gibi sağlam bir soru sorun.

Buna hazır mısınız? Hazırsanız derin derin üç nefes alın ve Driver’ın Aldatılma göstergelerini okumaya başlayın.
ALDATMANIN BAZI SÖZLÜ GÖSTERGELERİ

dr_mehmet_oz
Yalancılar; “Ama”larınızın takibindeyiz:
“Bunu uydurduğumu düşüneceğini biliyorum, AMA….”
“Yalan söylediğimi düşündüğünü biliyorum, AMA…”
“Mantıklı gelmeyeceğini biliyorum, AMA…”
Karakter tanıklığı: “Sadece arkadaşlarıma sor, seni asla aldatmadığımı söyleyecekler.”
“Bunun başıma geleceğini biliyordum!”
“Ne yani seni aldatıp aldatmadığımı mı soruyorsun?”
“Benim nasıl bir insan olduğumu sanıyorsun sen?”
“Seni aldatmak için aptal olmak gerekir!”
“Seni neden aldatayım ki?”
Hayıra karşı asla:
Yalan söyleyenler genelde onlarla yüzleştiğiniz zaman ‘hayır’ kelimesi yerine ‘asla’yı kullanırlar. Bu ‘asla’nın anlamı, bizi doğruyu söylediklerine inandırmaya çalıştıklarıdır.
Zamirler:
Eğer partneriniz sizi aldatıyor ve onunla yüzleşiyorsanız, ‘biz’, ‘bizi’ gibi zamirleri kullanabilir ve eğer kullanırsa bunu bir uyarı olarak algılayın çünkü bu zamirler her zaman bir ilişki olduğunu gösterir. Örneğin: “Ara sıra birlikte yemeğe çıkıyoruz, sadece bu kadar, aramızda duygusal bir şey yok.” SUÇÜSTÜ!
ALDATMANIN BAZI SÖZSÜZ GÖSTERGELERİ:
El hareketlerinde artış
Bir manipülatör, yani erkeğinizin her defasında vücudunun herhangi bir kısmına başka bir uzvuyla dokunması, örneğin boynunu, boğazını veya bacağını ovuşturması, burnuna dokunması, dilini dişlerinin önünde gezdirmesi gibi…
Göbek zekası
Yalan söyleyenler, tansiyonu artırdığınız anda göbek deliklerini kapıya doğru yönlendirebilirler. Bu hareket onların oradan çıkıp gitmek istediklerinin işaretidir.
Kımıldamaya ihtiyaçları var
Yalan söyleyenler çoğunlukla yalan söyleme sırasında veya sonrasında stres ve tedirginlikten kurtulmak için vücutlarını hareket ettirirler.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dr.Mehmet Öz’den Aldatanı Saptamanın Yolları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
143
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
344
Banyolar Rengârenk

Banyolar Rengârenk

24 Aralık 2016
449

Sponsor Bağlantılar