Facebok Anında Kişiselleştirme Deneme Programı Aktif Etmeyin…

Aktüel 22 Mayıs 2010
707

Facebook’ta kişisel bilgileriniz deşifre dilebilir…Facebook dün yeni bir gizlilik ayarını devreye soktu. Henüz deneme aşamasındaki pilot program olarak tanıtılan “Anında Kişiselleştirme Deneme Programı” diğer sitelerle sizin bilgilerinizin paylaşılmasını düzenliyor.
Dün aktif olan anında kişiselleştirme özelliği, otomatik olarak “izin ver” ayarı ile devreye giriyor, bu nedenle de bilgileriniz siz fark etmeden facebook harici sitelere açık hale geliyor.


Bu ayarı gizliliğinizi koruyacak şekilde değiştirmek için yapmanız gerekenler basit, sırasıyla,
– Hesap Ayarları
– Gizlilik Ayarları
– Uygulamalar ve İnternet Siteleri
– Anında Kişiselleştirme Deneme Programı
sayfalarına gidin en alttaki paylaşıma izin veriyorum kutucuğu işretli ise işareti kaldırın.
Bunu mümkün olduğunca çok kişiye duyurmanız önemli çünkü eğer listenizdeki kişiler engellemeyi aktif hale getirmezse sizinle ilgili bilgileri de kısmen de olsa paylaşmış olacaklar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Facebok Anında Kişiselleştirme Deneme Programı Aktif Etmeyin…” Konulu yazıdaki yorumlar

 • Erdem

  Bence gizlilik ayarlarıyla uğraşılacağına çok önemli özellerinizi paylaşmayın, çünkü istediğiniz kadar gizlilik ayarı yapın, istediğiniz kadar gizli kalacağını düşünün, internette olduğu sürece herkese açıktır. Dolayısıyla Devlet Sırlarınızı, Kimlik bilgilerinizi, Çok çok özel fotoğraflarınızı, kredi kartı şifrenizi, online banking şifrenizi hiçbir şekilde paylaşmayınız.

  Gerisi önemli değil örn. kiminle evli olduğunuz, ayakkabı numaranız, doğum tarihiniz ve umuma açık videolarınız, fotoğraflarınız vs.

  Bu gibi mesajlarla da fazla kafanızı yormayınız. Bence sevgili dostum bu mesajı benim yazdığım şekilde yazsaydın daha anlamlı olurdu.

  Saygılar

 • İlginizi Çekebilir
  Konut Hesabı Nedir?

  Konut Hesabı Nedir?

  25 Kasım 2017
  138
  Tatil Zamanı Geliyor

  Tatil Zamanı Geliyor

  08 Şubat 2017
  339
  Banyolar Rengârenk

  Banyolar Rengârenk

  24 Aralık 2016
  443

  Sponsor Bağlantılar