Kara Kedi Şarkısı’nın Orjinali Mi Takie Raznie

Aktüel 30 Mayıs 2010
925

Serdar Ortaç’ın albüm parçasının adını taşıyan “Kara Kedi” şarkısı’nın Rusya’nın popiler grubu Fabrika’nın “Mi Takie Raznie”(farklıyız)a tıpa tıp benzediği ortaya çıktı.. Ancak albüm kartonetinde müzik kısmında Rus söz yazarı Matvienko yerine Serdar Ortaç’ın ismi yazıyordu. Ortaç, iddiayla ilgili olarak VATAN’a konuştu: “Albüm kartonetinin baskısında bir hata yapılmış.’Sabrımdan’ isimli şarkıyla ’Kara Kedi’nin künyesi karışmış. ’Sabrımdan’şarkısının altına müzik kısmına Matvienko’nun adı yazılmış. Baskı döneminde Gürcistan’daydım döndüğümde basılmıştı ama hemen müdahale ettim. Ancak ilk 20 bin kartonet öyle basılıp gitti.

serdarortac

40 bin kartoneti ise çöpe attık. Yani albümün prodüktörü yaklaşık 20-25 bin TL’yi çöpe attı. Çünkü ben kimsenin emeğinin altına ismimi koymam. Aynısı bana yapılsa çıldırırım. Ortalığı birbirine katarım. O şarkının müziğini 10 bin Euro ödeyip satın aldık. Hatayı fark eder etmez ikinci baskıda kartoneti değiştirdik. İnanmayan benim kayıtlı olduğum müzik birliğine (MSG)’ye baksın. Şarkı kimin adınaysa onun ismi geçer, hiçbir şekilde hakkı yenemez. 20 binde de 40 binde de Matvienko parasını alacak.”

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kara Kedi Şarkısı’nın Orjinali Mi Takie Raznie” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7441
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1067

Sponsor Bağlantılar