Survivor’ün Finali İstanbul’da..

Aktüel 26 Mayıs 2010
852

Büyük beğeni ile izlenilen Survivor “Kızlar&Erkekler” hakkında herşeyi Acun Ilıcalı “Akşam” gazetesine anlattı..İşte Survivor’ün finalinde yaşanacaklar..
Dünyanın 32 ülkesinde yayınlanan Survivor, Show TV izleyicileri için 3. kez Panama’da hayata geçiriliyor.
Programın sunucusu Acun Ilıcalı ile adadaki mücadele ve yarışma hakkında merak ettiğiniz tüm detayları konuştuk…

* Ekranda zorlu bir yaşam mücadelesine tanık oluyoruz, peki kamera arkasında neler yaşanıyor?İki ayı aşkın bir süredir Panama’dayız. 200 kişiden oluşan ekip gece-gündüz çalışıyor. Çalışanların 55’i Türk, 55’i Arjantinli ve 90’ı yerel halk. Tam bir aile olduk. Arjantin’de kendinizi ülkenizde gibi hissediyorsunuz. Olağanüstü sıcak ve içten insanlar. Bu sezon yayınlanan Survivor, Arjantinlilerle yaptığımız dördüncü proje.

BİR SONRAKİ SURVIVOR İÇİN ADRES DOMİNİK!

* Panama’da kaldığınız süre içinde sizi en çok zorlayan ne oldu?
Ben ekibe göre daha şanslıyım. En azından 3 kez buradan ayrılabildim. İki kez Fenerbahçe maçını izlemek için İstanbul’a, bir kez de Miami’ye gittim. En büyük problemim İstanbul’daki yoğun iş temposunu buradan yönetmek oldu. Türkiye ile 8 saat fark olduğu için sabah 4’te kalkmak zorundayız. Ekibimiz ise 65 gündür küçük bir koyda yaşıyor. Benim Panama’ya ilk gelişim olmadığı için birçok şeye hazırlıklıydım. Ekip arkadaşlarımız ilk 10 günde bunalıma girdiler. Çünkü adada yapılacak hiçbir şey yok. Panama, Survivor’ı çekmek için en iyi yerlerden biri. Bundan sonraki Survivor’ı, Dominik Cumhuriyeti’nde çekmek istiyoruz.
*Yarışmanın maliyeti nedir?
Prodüksiyon maliyeti 2 buçuk milyon euro civarında. Amerikalılar bize göre çok daha fazla para harcıyor. Düşünün, bir kişinin yalnızca uçak masrafı 2 bin 500 lira. 100 kişiyi buraya getirdik. Sadece uçak biletine 250 bin lira ödemişiz. Onun dışında sürekli bot, küçük uçak ve malzeme kiralıyoruz. Çekim malzemelerini İstanbul’dan kargoyla taşımak, taşıyamadıklarımızı buradan temin etmek yüklü masraf demek. Bu işin sadece prodüksiyon kısmı. Panama’ya ciddi bir kaynak da yarattığımızı düşünüyorum. Burada iki aydır yaşayan ve sürekli para harcayan kocaman bir ekip var. Bir de bu çok riskli bir iş. Bu işi yapıp, yayınlamıyoruz deme şansımız yok. Kanalımız da bize güveniyor. O açıdan rahatız.
KİLOLARCA ERİK GETİRTTİK

survivor-panama-2013
EKİBİMİZİN kendisini İstanbul’da hissetmesini sağlamak için ofisteki aşçımızı, bekçimizi, garsonumuzu bile buraya getirdik. Önceki yarışmalarda başka bir otelde kalıyorduk. Yemekler öyle kötüydü ki. Pilavdan bir kaşık bile alamıyorduk. Bu kez yemeklerimizi kendimiz yapıyoruz. Panama’da tas kebabı yiyebiliyoruz en azından. Zaten buraya gelen arkadaşların hepsi yiyecek bir şeyler getiriyor. En çok yeşil erik getirttim. İstanbul’dan kilo kilo yeşil erik geldi. Baklava partileri de yaptık.
Favoriniz var mı?
FAVORİM yok. Yarışmacıları seçerken ‘Var mısın, Yok musun’dan Kemal, Oğuzhan, Hakan gibi sevilen yüzler ve ekranda çok kalmamış, burada tanınmasını istediğimiz Berke, Başak, Ezgi gibi yüzleri bir araya getirdik. Erkeklerde büyük bir yaş çeşitliliği yakaladık. Ancak bu yarışma orta yaşlı bayanlara uygun olmadığı için kızlar takımı için aynı şeyi söyleyemiyorum. Nilgün’ü ilk haftada kaybettik mesela. Hepsi, yarışmanın hakkını vererek mücadele ediyor.
Şampiyonluktan habersiz tek taraftar Ertan!
* Herkesin merak ettiği konulardan biri de Bursasporlu Ertan’ın takımının şampiyonluğunu öğrenip öğrenmediği. Ona bu müjdeli haberi verdiniz mi?
Ertan, ‘Var mısın, Yok musun’da da Bursaspor sevgisiyle hafızalarda yer etmiş bir yarışmacıydı. Ertan’ı Survivor’a seçerken Bursa’nın şampiyon olacağını hesaplamadık. Ertan’ın renkli, sempatik kişiliğini göz önüne aldık. Büyük bir tesadüf ki, Bursa şampiyonluk kutlamaları yaparken, Ertan ıssız bir adadaydı. Bursaspor’un şampiyonluğundan haberi olmayan tek taraftar o. Önümüzdeki günlerde ona bir sürpriz yapıp, şampiyonluğu söyleyeceğiz. Şu anda Ertan, benim surat ifademden Fenerbahçe’nin şampiyon olduğunu sanıyor. Gerçeği haftalar sonra öğrenecek.
* Reytinglerden memnun musunuz?
Survivor’da reytinglerde ikinci oluyoruz. Fakat bu yarışma, sona doğru heyecanı yükselecek ve reytingleri artacak bir proje. Survivor, haziran, temmuz ve ağustos aylarında da yayınlanmaya devam edecek. Giderek temposu artacak.
* Yarışmanın dönüm noktası ne olacak sizce?
Burada Hakan tek başına bir mücadele veriyor. 8 erkeğe karşı tek başına kalmış durumda. Adada yaşantısını bu şekilde sürdürmeye çalışıyor. Hakan’ın bunu başarıp başaramayacağını hep birlikte göreceğiz ve bu mücadele bence Survivor’ın dönüm noktası olacak.
‘Var mısın Yok musun’ sonbaharda geri dönüyor
-ÇEKİMLERİ tamamladıktan sonra tatil yapmayı düşünüyoruz.
Sonbaharda ise ‘Var mısın, Yok musun’ başlayacak. O yarışma, televizyonculuk hayatımın en hayırlı projesidir. Toplamda 35 milyon TL dağıttık yarışmacılarımıza. 10 milyon TL yardım topladık. Bunlar inanılmaz rakamlar. Çekimleri Survivor kadar eğlenceli olmasa da, ‘Var mısın Yok musun’a devam edeceğiz. Onun ardından da ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin 2.’sine başlayacağız. Zaten prime time’da yayınlanan yarışmalar içinde bu iki yarışmamız kadar ses getireni, uzun soluklu olanı olmadı.
YARIŞMADA son 3 yarışmacı kaldığında Panama’daki çekimlerimizi tamamlayacağız. Bu 3 yarışmacıyla ağustos ayında Türkiye’de bir final yapacağız. Final iki aşamadan oluşacak ve bir kısmı canlı olarak yayınlanacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Survivor’ün Finali İstanbul’da..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7580
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1166

Sponsor Bağlantılar