Mezuniyet Töreni İçin Makyaj Önerileri

Güzellik, Kadın 01 Haziran 2010
1197

Okulların kapanmak üzere olduğu şu günlerde herkes harıl harıl mezuniyet törenlerinde ne giyeceği ve nasıl makyaj yapacağı konusunda araştırmalar yapıyor..İşte size yol gösterecek, Makyaj önerileri
AÇIK TEN İÇİN ÖNERİLER
En uygun renkler: “Beyaz ten doğru makyaj uygulandığında çok güzeldir. Bronzlaşmak için kendinizi zorlamayın!” diyor Kültür. Göz kapaklarını aydınlık bırakarak göz çukurunu renklendirebilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında mavi, yeşil ve uçuk pembe gibi canlı renkleri deneyin.
“Uçuk pembe veya şeftali tonlarında allıklar hem yüzünüzü renklendirir hem de sizi daha sağlıklı ve enerjik gösterir,” diyen Kültür, gözlerde renk kullandıysanız, dudaklarda uçuk pembe tonlarda bir makyaj tercih etmenizi öneriyor.
Bunlardan kaçının: Kaş ve göz arasındaki mesafe azsa, renkli makyajdan kaçınarak daha aydınlık tonlar kullanın. Çok açık tenliyseniz fondöteniniz pembe bazlı olmalı ki yüzünüz soluk görünmesin.
Uygulama:
1) Cilt tonunuza uygun nemlendiricili bir fondöteni tüm cildinize fırça ya da sünger yardımıyla uygulayın.
2) Mavi bir farı göz kapağına sürün ve gözün dışına doğru dağıtın. Mavinin yoğunluğunu kırmak için yeşil tonda başka bir farı göz çukurundan başlayarak kaş kemiğine doğru yayın. Gözlerinizin daha canlı görünmesi için, bej ya da beyaz bir göz kalemini göz içlerine uygulayın.


3) Renkli bir göz makyajı uyguladığınız için yanaklarınız mümkün olduğunca doğal olmalı. Açık pembe tonlarda bir allığı gülümseyip çıkık bölgelere uygulayın.
4) Allığınıza yakın pembe tonlarda bir ruju dudak fırçasıyla sürün.
5) İki kat kahverengi ya da siyah makara ile kirpiklerinizi belirginleştirin.
ORTA TEN İÇİN ÖNERİLER

mezuniyetmakyaj
En uygun renkler: “Kızıl saçlıysanız yüzünüzde büyük ihtimalle çiller de vardır. Çillerinizi göstermekten çekinmeyin. Onları kapatmayı denerken çok yoğun fondöten kullanmanız gerekir ve bu da yanlış makyaj uygulamasına dönüşür,” diyor Kültür.
Göz makyajınızı doğal tonlarda bırakıp dudaklarınızda çarpıcı bir renk kullanın. “Pembe yanaklar daha enerjik ve sağlıklı görünmenizi sağlar,” diye belirtiyor Kültür. Gözlerde uçuk pembe, kahverengi ve kızıl kahve tonları, dudaklarda ise turuncu kırmızı ve narçiçeği tonlarını tercih edin.
Bunlardan kaçının: Saçlarınız ve cildinizdeki çillerin yarattığı turuncu-kahve ton zaten dikkat çekeceği için gözlerinizde mavi ve yeşil gibi çok bastan renkler kullanmaktan kaçının. Dudaklarınızda ise solgun renkler ya da pembe tonlarından uzak durun.
Uygulama:
1) Cildiniz pürüzsüzse çilleriniz kapatmak için fondöten kullanmayın. Eğer yine de homojen bir görünüm elde etmek istiyorsanız hafif renkli bir nemlendirici ya da makyaj bazı uygulayabilirsiniz.
2) Göz kapaklarınıza toprak tonlarında ya da kahverengi bir far sürün. Siyah bir eyeliner’ı üst kirpik diplerinize ince bir şekilde uygulayın.
3) Siyah ya da kahverengi bir maskara sürerek gözlerinizin belirginleşmesini sağlayın.
4) Şeftali ve bakır tonlarında ışıltılı bir allıkla elmacık kemiklerinizi renklendirin.
5) Mercan ya da narçiçeği tonlarında bir ruju dudaklarınıza sürün.
BUĞDAY TEN İÇİN ÖNERİLER
En uygun renkler: “Bu ten renginde renklendirmeye çok dikkat etmek gerekli. Yüzün renk dengesini bozmamalısınız,” diyor Kültür. Pembe ve mürdüm tonları cilde canlılık katacaktır.
Bronz kahve tonlardaki gölgelendirme sayesinde gözlere derinlik kazandırabilirsiniz. Yüzün renk dengesini sağlamak için şeftali tonlarında bir allık tercih edin.
Bunlardan kaçının: “Yoğun renk uygulamalarından kaçınmak gerekir,” diyen Kültür çok koyu siyah ve gri tonlarında farlarla yapılan yoğun göz makyajından uzak durulmasını öneriyor. “Allık uygulamalarında çok baskın renkler tercih edilmemeli. Esas amaç yüzü sağlıklı bir şekilde renklendirmek olmalı,” diyor.
Uygulama:
1) Sarı bazlı bir fondöteni tüm yüzünüze uygulayın.
2) Mürdüm tonlarında bir farı göz kapaklarınıza sürdükten sonra bir ton koyu renk bir farla gözün dışına ve kaş kemiğine doğru dağıtarak gölgelendirin.
3) Kirpik diplerine ince ve kesik uçlu bir fırça kullanarak krem eyeliner uygulayın.
4) Siyah bir maskara sürerek kirpiklerinizi belirginleştirin. Maskaranın bulaşmamasına dikkat edin. Gerekirse kirpik fırçası kullanarak fazla maskarayı alın.
5) Cildinize sağlıklı bir renk katmak için önce krem allığı yanaklarınıza sürün. Ardından toz allığı elma-cık kemiklerinin tam üzerine sürerek gölge verin.
6) Uçuk kırmızı tonlarda bir rujla makyajı tamamlayın.
ESMER TEN İÇİN ÖNERİLER
En uygun renkler: Kültür, esmer tenlerin pastel tonları tercih etmelerini öneriyor. “Altın, bronz ve bakır tonlarının en güzel durduğu ten rengi.” diyor Kültür. Çok yoğun olmamakla birlikte siyah, gri ve kahverengi tonları da kullanılabilir.
“Elmacık kemiklerine bronz-şeftali tonlarında allık, dudaklarda ise uçuk renkler ve bej tonları tercih ederek çok daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz,” diye belirtiyor Kültür.
Bunlardan kaçının: Canlı tonlarda pembe, yeşil ve mavi gibi renklerin esmer tende çok hoş durmayacağını söyleyen Kültür dudaklarda bordo, kırmızı ve parlak pembe gibi renklerden kaçınılması gerektiğini söylüyor.
Uygulama:
1) Ten renginize uygun bir fondöteni fırça yardımıyla ortadan kenarlara doğru sürün. Doğal görünmesi için fondötenin cildinizle bire bir aynı renkte olmasına dikkat edin.
2) Siyah krem eyeliner’ı far gibi uygulayarak fırçayla tüm göz kapağına dağıtın. Göz çukuruna ise kahverengi bir far sürün. Renk geçişlerine dikkat edin. Çok sert ve belirgin hatlara sahip bir göz makyajı yerine puslu bir göz makyajı tercih edin. Göz pınarlarına aydınlık vermek için açık renk ışıltılı bir far ya da aydınlatıcı sürün.
3) Parlamaları bu ten renginde çok güzel duruyor. Aynı ürünü elmacık kemiklerinize, burun ve çenenize de sürülerek cildinize ışıltı verebilirsiniz.
4) Üst kirpiklerinize iki kat siyah maskara sürün.
5) Uçuk pembe ya da bej tonlarında kremsi bir ruj ya da parlatıcıyla dudaklarınızı renklendirin.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Mezuniyet Töreni İçin Makyaj Önerileri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar