Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Romanı Huzur Dizi Oluyor..

Dizi 18 Temmuz 2010
996

Yaprak Dökümü,Aşkı Memnu gibi romandan uyarlanan dizilerin tutulmasından sonra pek çok yapımcı Ünlü yazarların eserlerini diziye çekme yarışına girdiler..Bunlardan bir tanesi ise Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Huzur” adlı romanı olacak..Bazı eleştirmenler tarafından en iyi roman seçilen Huzur 1930’larda geçen bir kurguyla Türkiye’nin Batılılaşma serüveni daha doğrusu Doğu ve Batı arasında kalmışlığını anlatıyor. Bu aynı zamanda Mümtaz ve Nuran adlı karakterler arasında geçen çetrefilli bir aşk hikâyesi.
Dizinin çekimlerine Temmuz sonunda başlanacak. Dizide Mümtaz’ı Mehmet Ali Alabora’nın oynayacağı kesin. Diğer üç başrol oyuncusunu yani Nuran, İhsan ve Suat’ı kimin canlandıracağı da belli ama dizi ekibi açıklamak istemiyor. Bir yandan da kostüm, mekân ve dekor çalışmaları sürüyor ki; Huzur gibi 1930’larda geçen bir roman sözkonusu olduğunda bunlar gerçekten önemli ve masraflı.

huzur

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Romanı Huzur Dizi Oluyor..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kösem Sultan Dizisi Rengarenk

Kösem Sultan Dizisi Rengarenk

19 Temmuz 2015
1374

Sponsor Bağlantılar