Elif Şafak’ın Yeni Kitabı “Firarperest”

Eğitim 01 Aralık 2010
964

Elif Şafak’ın bir önceki kitabı “Aşk”da öğrendim Şems-i Tebriziyi,onunla sevdim Mevlana’nın ona olan aşkını..Mevlana’nın kişiliğini Aşk kitabında çözdüm..Okunmaya değer unutulmayan Aşk kitabından sonra Elif Şafak Firarperest’i okurlarına sundu.
Elif Şafak yeni kitabı Firarperest’te evlilik, sokak hayatı, mantık gibi konulara değinmiş ve ilginç tespitlerde bulunmuş.
İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki’ni keşfetmek…
Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara.

firarperest-elif-safak

Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına… şaşırmak ölene kadar… şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek… budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Elif Şafak’ın Yeni Kitabı “Firarperest”” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar