Şüphe Dizisi “Cam Ev” Nerede?

Aktüel 01 Aralık 2010
1232

Dizilerde şahıslar kadar dizinin çekildiği mekanlar ve evlerde bi okadar ilgi çekici oluyor….Aşkı Memnu’nun taş evinden sonra mekanları diğer dizilerden farklı olacağı açıklanan Şüphe dizisinde de eminiz ki Cam ev popüler olacak.
.Şüphe dizisinin mekanı Halit Ziya Uşaklıgil’in torunu Emine Uşaklıgil’e ait olan Cam ev gerek tasarımı gerekse görselliğiyle dikkat çekeceği kesin.Cam Ev, ağaçlar arasında çevresinde tek bir duvar bile olmayan,her tarafı camlarla çevrili görüntüsü ile herkesin hayallerini süsleyecek bir tasarım harikası.Bu harika tasarımın mimarı ise Ahmet Alataş’tır.

camev1

Evin dışarıdan görünen ultra modernliğine, sadeliğine ve şeffaflığına inat, içindeki eşyalar bir köşke yakışacak cinsten tarihi özellikte. Bir köşede Halid Ziya’nın masa saati ve mürekkep seti, diğer köşede ise onun oğlu (Emine Hanım’ın da amcası) Vedad Uşaklıgil’in Florya’daki evinden getirdiği antika yazı masası duruyor. Annesi Leyla Abalıoğlu’nun hediyesi, mutfaktaki duvarda asılı Flora Danica desenli porselen tabaklar da görmüş geçirmiş, soylu bir İstanbul ailesine aitliği gösteren unsurlardan. Evde belki klasik anlamda duvar yok ama Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi duayenlere ve genç sanatçılara ait çok sayıda tablo, heykel ve diğer eserler hemen göze çarpıyor. Belli ki ev sahipleri sanata meraklı. Okumayı seven Emine- David çiftinin evinde kitaplar hep baş köşede. Kurtuluş Savaşı tarihinden Baudelaire’e uzanan, sahibinin tercihlerini hemen belli eden bir seçki söz konusu.

cam-ev

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Şüphe Dizisi “Cam Ev” Nerede?” Konulu yazıdaki yorumlar

 • şüphe dizisi

  gayet iyi duruyor 🙂

 • İlginizi Çekebilir
  Konut Hesabı Nedir?

  Konut Hesabı Nedir?

  25 Kasım 2017
  7617
  Tatil Zamanı Geliyor

  Tatil Zamanı Geliyor

  08 Şubat 2017
  1196

  Sponsor Bağlantılar