Her an Fotograflarınız Facebook Reklamlarında Çıkabilir!

Aktüel, Teknoloji 24 Mart 2011
939

Facebook her geçen gün yeniliklere el attığı gibi saçma sapan olaylarıda beraberinde getiriyor.Aman Dikkat!Kendi resminizi, hiç haberiniz yokken bir reklamda görürseniz şaşırmayın; artık bu mümkün..
Facebook, sponsorlu reklamlarda üye resimlerini kullanmaya başladı. Facebook’un yeni ‘Sponsorlu yazılar’ planı Ocak ayında duyurulmuştu ve görünüşe bakılırsa yeni özellik şu an devrede.

Yeni reklam kampanyasına göre bir veya birden fazla arkadaşınız bir ürünü ‘beğenmiş’ ise bu ürüne sizin de eğilimli olduğunuz düşünülüyor. Dolayısıyla size önerilen sponsorlu reklamlarda bir arkadaşınızın resmi yer alabiliyor.

facebook_zaman_tuneli
Bundan daha kötüsü ise yakın zamanda üçüncü parti reklamcıların da Facebook uygulamalarında isminizi ve resminizi kullanacak olması. Kampanyanın dışında kalmak için bir seçeneğin mevcut olması, bu tür bir paylaşımın yapılacağını ortaya çıkarıyor.
Üçüncü parti reklamların dışında kalmak için Hesap Ayarlarınızda (Gizlilik Ayarları değil), Facebook Reklamları sekmesine tıklamanız ve karşınıza gelen ‘Platform sayfalarındaki reklamların bilgilerimi şu kişilere göstermesine izin ver’ seçeneğini ‘hiç kimse’ olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Her an Fotograflarınız Facebook Reklamlarında Çıkabilir!” Konulu yazıdaki yorumlar

 • ogrensek

  güzelmiş

 • İlginizi Çekebilir
  Larry Kim Digitalzone’da!

  Larry Kim Digitalzone’da!

  05 Ekim 2018
  11377
  Konut Hesabı Nedir?

  Konut Hesabı Nedir?

  25 Kasım 2017
  7500

  Sponsor Bağlantılar