Kanal D Artiz Mektebinin Finalistleri

Tv 14 Haziran 2011
665

Kanal D ekranlarında çok yakında başlayacak Artiz Mektebi’nin 20 finalisti belli oldu..Türkiye’nin dört bir yanında yapılan elemeler sonunda seçilen 44 yarışmacı adayı, Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ndeki seçmelerde
Nurgül Yeşilçay, Sinan Çetin ve Müjde Ar’dan oluşan “Artiz Mektebi” jürisi ile Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, Kanal D yöneticileri, Artiz Mektebi eğitmenleri ve program yapımcılarından oluşan seçme heyetinin karşısına çıktı.


Sonunda 10’u erkek, 10’u kadından oluşan finalistler belirlendi.

 ahmet_ugursay

AHMET UĞUR SAY
Doğum Yeri: Manisa
Doğum tarihi: 16.10.1986
Boy: 1.77 m.
Hakkında: Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun. Celal Bayar Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu.

ali-akdal
ALİ AKDAL
Doğum yeri: Konya
Doğum tarihi: 25.05.1991
Boy: 1.79 m.
Hakkında: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi. Tiyatroya lise yıllarında başladı. Muammer Karaca Tiyatrosu ve Boğaziçi Üniversitesi’nde birer yıl tiyatro eğitimi aldı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro eğitimine devam ediyor.

alican_aytekin
ALİCAN AYTEKİN
Doğum yeri: Gaziantep
Doğum tarihi: 20.10.1990
Boy: 1.78 m.
Hakkında: İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ders aldı. İki senedir Latin danslarıyla uğraşıyor. Profesyonel olarak Latin ve Halk Dansları ile ilgileniyor. Rol aldığı kısa film, Altın Portakal’da yarıştı.

anil_yulek
ANIL YÜLEK
Doğum yeri: İzmir
Doğum tarihi: 27.05.1989
Boy: 1.78 m.
Hakkında: Kocaeli Gazanfer Bilge Meslek Yüksek Okulu Su Ürünleri Bölümü’nde öğrenci. Hiçbir eğitim almadan enstrüman çalmayı öğrendi. Gitar, perküsyon ve bateri çalıyor. Beş yıldır müzisyen olarak sahne alıyor. Geyik isimli tiyatro kulübü ile çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı.

asli_sahan
ASLI ŞAHAN
Doğum yeri:Kahramanmaraş
Doğum tarihi: 30.09.1982
Boy: 1.65 m.
Hakkında: Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şan eğitimi, ardından yine MSM’de Türk sanat müziği ve hafif batı müziği eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müzikal bölümünde bir yıl eğitim aldı. Çeşitli mekanlarda solist olarak çalıştı. 3-5 yaş grubu çocuklara İngilizce dersi veriyor.

behtan_mehter_nasuhoglu
BEHTAN MEHTER NASIROĞULLARI
Doğum tarihi: 06.07.1988
Doğum yeri: Erzurum
Boy: 1.73 m.
Hakkında: Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun. Çeşitli oyunlarda rol aldı. Bir GSM firmasının çağrı merkezinde müşteri temsilcisi. Şiir yazmayı seviyor. Özel gün ve davetlerde program organizasyonu ve sunuculuk yapıyor. Halk oyunları eğitimi aldı.

bennur_duyucu
BENNUR DUYUCU
Doğum yeri: İstanbul
Doğum tarihi: 15.09.1983
Boy: 1.72 m.
Hakkında: Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden burslu ve dereceli olarak mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi, Yeditepe Kültür Sanat Topluluğu drama, performans ve sahne sanatları eğitmenliğini sürdürüyor.

burcu_biricik
BURCU BİRİCİK
Doğum yeri: Antalya
Boy: 1.70 m.
Doğum tarihi: 04.05.1989
Hakkında: Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol aldı. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında Miss Mediterranean kraliçesi seçildi.

elit_cam
ELİT ÇAM
Doğum yeri: Malatya
Doğum tarihi: 08.08.1988
Boy: 1.76 m.
Hakkında: ODTÜ Sosyoloji mezunu. Birçok tiyatro oyununda rol aldı. Best Model of Turkey 2009’a katıldı. Miss Friendship International 2010 China’da Çin-Türkiye İyi Niyet Elçisi seçildi. 6 yıldır oyunculuk ve sunuculuk yapıyor.

kivanc_baran_aslan
KIVANÇ BARAN ASLAN
Doğum yeri: Ankara
Doğum tarihi: 01.07.1988
Boy: 1.89 m.
Hakkında: Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi. 10 yıldır amatör ve profesyonel tiyatrolarda rol alıyor.

kubra_balcan
KÜBRA BALCAN
Doğum yeri: İstanbul
Doğum tarihi: 27.03.1992
Boy: 1.68 m.
Hakkında: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Bölümü öğrencisi. Okul konserleri ve yakın zaman şehir tiyatrolarında festival kapsamında sahne aldı.

mahir_berkant_varol
MAHİR BERKANT VAROL
Doğum yeri: Ankara
Doğum tarihi: 17.09.1985
Boy: 1.85 m.
Hakkında: Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğrenci. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon ve oyunculuk eğitimi aldı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda üç oyunda yer aldı.

mehmet_gunay_narli
MEHMET GÜNAY NARLI
Doğum yeri: Muğla
Doğum tarihi: 22.08.1987
Boy: 1.83 m.
Hakkında: Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Bodrum Kalesi’nde Bodrum’un eski düğünlerini andıran bir tiyatro oyunuyla sahneye adım attı. Üniversitede salon danslarına yöneldi.

nazli_yanilmaz
NAZLI YANILMAZ
Doğum yeri: İstanbul
Doğum: 29.08.1993
Boy: 1.77 m.
Hakkında: Zeytinburnu İhsan Mermeci Lisesi son sınıf öğrencisi. Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gördü. Güngören Halk Eğitim Merkezi’nde oyunculuğa devam ediyor.

ozan_demir
OZAN DEMİR
Doğum yeri: İstanbul
Doğum tarihi: 06.12.1991
Boy: 1.70 m.
Hakkında: İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin tiyatro kulübünde oyunculuk dersleri aldı, çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı. Şan dersi, salon dansları ve kısa bir süre hiphop eğitimi aldı.

ozgur_seker
ÖZGÜR ŞEKER
Doğum yeri: Malatya
Doğum tarihi: 29.12.1987
Boy: 1.75
Hakkında: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi. Müzik eğitimini 11 yıldır kendi imkanlarıyla sürdürüyor. Adana’da yerel bir kanal olan Kanal A’da her hafta canlı yayın yapıyor.

seyma_burcu_gul

ŞEYMA BURCU GÜL
Doğum yeri: Samsun
Doğum tarihi: 15.05.1989
Boy: 1.59 m.
Hakkında: Samsun Gazi Belediyesi Konservatuvarı’ndan mezun. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tiyatro bölümünde eğitimini sürdürüyor.

tulay_konecoglu
TÜLAY KÖNEÇOĞLU
Doğum yeri: İstanbul
Doğum tarihi: 29.10.1990
Boy: 1.59 m.
Hakkında: Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık öğrencisi. Bora Seçkin, Göksel Arslan, R. Sinan Akbaşak ve Ercan Koçak gibi eğitmenlerden özel dersler ve şan, solfej, ritim, bağlama, gitar ve keman dersleri aldı. Bazı tiyatro oyunları ve reklam filmlerinde rol aldı.

yagmur_caglan
YAĞMUR ÇAĞLAN
Doğum yeri: Ankara
Doğum tarihi: 06.03.1991
Boy: 1.65 m.
Hakkında: Kırıkkale Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’ndeki eğitimini yarıda bırakarak kantin işletmeciliğine başlamıştır. 4 senedir kendi bestelerini yapıyor.

yigit_yapici
YİĞİT YAPICI
Doğum yeri: Muğla
Doğum tarihi: 30.07.1988
Boy: 1.78
Hakkında: Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü burslu olarak kazandı. Ancak eğitimini yarıda bıraktı. Eğitimine İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etti. Şan ve hareket dersleri aldı.

Kaynak :Kanal d.com.tr

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kanal D Artiz Mektebinin Finalistleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar