Acun Ilıcalı’nın Yeni Yarışması “The Voice”

Aktüel 09 Temmuz 2011
905

Pek çok başarılı yarışmaya imza atan Acun Ilıcalı yeni sezonda yepyeni bir yarışmayı daha  izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.’The Voice’ adlı yetenek yarışması, Acun Ilıcalı’nın prodüksiyonuyla Türkiye’ye geliyor.
Acun Ilıcalı şimdi de NBC’nin American Idol ve X Factor gibi popüler şarkı yarışmalarına rakip olan The Voice’un peşinde. The Voice, muadillerinden farklı olarak sadece sese odaklanmayı amaçlıyor. Yarışma üç aşamalı. Ön elemelerin ardından seçilen adaylar, Christina Aguilera, Cee Lo Green, Adam Levine ve Blake Shelton’un karşısına, daha doğrusu arkasına çıkıyor. Jüri üylerinin arkası dönük, şarkı başlıyor, beğenen koltuğunu çeviriyor ve adayla ilk kez yüz yüze geliyor. Amaç, sesin dış görünüşün gölgesinde kalmaması. Sonra yarışma şöyle ilerliyor: Sadece bir kişi dönerse, şarkıcı adayı müzik koçu olarak o jüriyle eşleşiyor.
Birden fazla kişi dönerse, aday kiminle çalışacağını seçiyor. Yani jüri de kendi arasında yarışmış oluyor. Sekizer kişilik takımlar belirlendikten sonra, en iyi performans için çalışmalar başlıyor.

Önce 32 aday 16’ya iniyor. Bundan sonra da klasik canlı şov başlıyor. Halk oylamasıyla 16 aday arasından en iyisi seçiliyor. Bu yılın birincisi yarışmanın başından beri iddialı olan Javier Colon oldu. Fakat eski MTV fenomeni Carson Daily’nin sunduğu The Voice, belki de fazla oyunlu olması sebebiyle American Idol’ın popülaritesine ulaşamadı. Şimdi Acun Ilıcalı jüriye Hülya Avşar, Mazhar Alanson, Mustafa Sandal gibi isimleri koyarak macerayı Türkiye ekranlarına taşımaya hazırlanıyor. Tabii yarışmayı ilk keşfeden de o değil. NBC’ye format için başvuru yapan bir prodüktörün daha olduğu, hatta imza aşamasına gelindiği fakat Ilıcalının buna rağmen işin peşini bırakmadığı konuşuluyor.

acun-ilicali-vogue
Söylendiğine göre ünlü yapımcı, format hakları tam elden gitmek üzereyken şirketi arıyor ve Türkiye’de bu işi en iyi yapan insan olduğunu anlatıyor. Ilıcalı’nın parlak CV’sinden habersiz yapımcılar ise pek etkilenmiş görünmüyor. Bunun üzerine Ilıcalı farklı bir yöntem denemeye karar veriyor: Elinize bir rehber alın, rastgele üç kişiyi arayın ve benim kim olduğumu sorun. Bilmeyen çıkmayacaktır.
Yetkililer bu cesur ve biraz da çılgın hareketten etkilenmiş olacak ki The Voice şimdi Acun Medya’nın elinde

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Acun Ilıcalı’nın Yeni Yarışması “The Voice”” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7618
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1197

Sponsor Bağlantılar