Kanal D’de Keşanlı Ali Destanı Başlıyor..

Dizi 05 Kasım 2011
923

Kanal D ekranlarında çok yakında başrollerini Nejat İşler ve Belçim Bilgin’in paylaştığı Keşanlı Ali Destanı başlıyor..1988 yılında TRT’ye çekilen “Keşanlı” bir kez daha dizi oldu. Bu kez Zilha’yı Belçim Bilgin, Keşanlı’yı Nejat İşler canlandırıyor.
Haldun Taner’in kaleme aldığı, 1965’te Haldun Taner’in senaryosuna katkı verdiği “Keşanlı Ali Destanı”, sahneden, beyazperdeden sonra ikinci kez beyazcama konuk olacak. Ünlü hikaye 1988’te Genco Erkal tarafından televizyona mini dizi olarak uyarlanmış, başlıca rollerini, tiyatroda olduğu gibi Engin Cezzar ile Gülriz Sururi üstlenmişti.

kesanli-ali-destani

Bir aşk ve nefret hikayesi olarak tiyatroda sayısız kez sahnelenen “Keşanlı Ali Destanı”nın yeni yorumunda Çağan Irmak imzası var. Özen Yula ve Özlem Havuzlu’nun kaleme aldıkları, müzik danışmanlığını Yalçın Tura’nın yaptığı dizinin başlıca rollerinde; Nejat İşler (Keşanlı Ali), Belçim Bilgin (Zilha), Hale Akınlı, Mihriban Er, Şamil Kafkas, Tuğrul Tülek, Algı Eke, Ayberk Pekcan, Beyti Engin, S. Devrim Yakut, Burcu Salihoğlu, Hülya G. Irmak, Semah Tuğsel, Yavuz Sepetçi, Turgut Tunçalp, Ezgi Tombul ve Meltem Savcı görev alıyor. “Keşanlı”, bir mahalle gencinin efsane kabadayı Keşanlı Ali’ye dönüşmesinin yanı sıra Zilha’ya olan aşkını, mahalleli dayanışmasını anlatıyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kanal D’de Keşanlı Ali Destanı Başlıyor..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kösem Sultan Dizisi Rengarenk

Kösem Sultan Dizisi Rengarenk

19 Temmuz 2015
1413

Sponsor Bağlantılar