Miyuki Konnai Hiç Unutulmamalı!

Aktüel 11 Kasım 2011
837

Van depremine gönüllü olarak katıldı ama kendisi önceki gün 5,6 şiddetindeki depremde enkaz altında kalarak yaşam mücadelesi verdi.Van’da 5.6 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan Bayram Oteli enkazından yaralı olarak çıkarılan, Japonya’dan gelen yardım kuruluşu gönüllüsü Miyuki Konnai “Karanlıktan çok korkuyorum. Enkaz altında açık kalan bilgisayarımın ışığı, ümidimi artırdı” dedi.


Konnai, otelin 3. katındaki 310 numaralı odada kaldığını, deprem ile binanın yerle bir olduğunu kaydetti. Kendisinin de odada mahsur kaldığını ifade eden Konnai, umudunu hiç kaybetmediğini anlattı. Otel enkazında saatlerce kurtarılmayı beklediğini belirten Konnai, “Kimse Var Mı?” sorusuna, Türkçe olarak “Var” dediğini aktardı. Buzdolabının dolabının açıklığından su aldığını, laptop bilgisayarın ışığından yararlandığını belirten japon yardımsever, Türkleri çok sevdiğini dile getirdi.
Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yine enkaz altından çıkarttığı Japonca-Türkçe sözlüğü de başucundan ayırmayan Japon yardımsever, elindeki taşı göstererek, “Bu taş Türk insanının yardımseverliğini simgeliyor. Bu taşı gördükçe Türk insanını hatırlayacağım.” dedi.
Ailesine Japonca mesaj gönderen Konai, iyi olduğunu belirterek, kendisine Türkiye’de iyi bakıldığını söyledi. Konai Türkçe olarak, “Her şey için teşekkürler, Türkiye ve Türk insanı çok yardımsever.” dedi.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Miyuki Konnai Hiç Unutulmamalı!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7618
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1197

Sponsor Bağlantılar