Facebook’ta Takvimime Uygulamasından Uzak Durun

Teknoloji 15 Aralık 2011
821

Popüler Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta son günlerde sürekli gelen Takvimime uygulaması kişisel bilgilerinizi ele geçiriyor..Facebook kullanıcıları eğer bu uygulamaya izin verirse tüm bilgiler bu uygulamayı yapanların eline geçiyor..
Türkiye’den 2.8 milyon kullanıcı bu uygulamayı hesabına indirdi.

takvimim-uygulamasi-facebook
Facebook’un desteklemediği Takvimime isimli bu uygulama, prensipte kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerini girmenizi istiyor ve bu şekilde size bir takvim oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ancak tüm bunları yapabilmek için önce uygulamaya “izin” vermeniz gerekiyor. Gerekli izni sizden alan uygulama ise tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını eline alıyor.
Bu uygulamaya üye olduğunuzda arkadaş listenizdekiler de otomatik olarak sizden bu uygulamayla bağlantılı davet alıyor ve bu konuda dikkatli davranmayan kullanıcılar uygulamaya yetki vererek bu sahte uygulamanın yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Facebook’ta Takvimime Uygulamasından Uzak Durun” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Larry Kim Digitalzone’da!

Larry Kim Digitalzone’da!

05 Ekim 2018
11498

Sponsor Bağlantılar