Aşk Acısının İlacı Bulundu..

Başka Boyut, Sağlık 27 Şubat 2012
1177

Aşk acısı çekenlere müjde..Aşk acısının ilacı bulunmuş..Kanada’daki McGill Üniversitesi ile Harvard Üniversitesi’nin ortaklaşa çalıştığı incelemede bilim adamları propranolol isimli bir ilaç geliştirdi.
Tansiyon için kullanılan ilacın beyindeki hafızaları canlandıran amigdala bölgesini kontrol altına aldığı açıklandı. Özellikle savaş sonrasında askerlerin yaşadığı travmaların tedavisi için kullanılacak ilacın aşk acısına da çare olması bekleniyor.

ask-acisi
Bazı hayvanlar üzerinde incelemelerde bulunan bilim adamları, insanlar üzerinde deneme yaptıklarını belirterek “İlk denemeler çok başarılı geçti. İlaç beyinde hatıraların geri getirilmesini sağlayan protein salgılanmasını durduruyor” dedi. Sil Baştan isimli filmde, Jim Carrey’nin canlandırdığı karakter eski aşkını unutmak için “Hafıza silici” kullanıyordu. İlacın kullanıldıktan yarım saat sonra etkisini gösterdiği ve birkaç saat boyunca beyni etkilediği kaydedildi.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Aşk Acısının İlacı Bulundu..” Konulu yazıdaki yorumlar

 • Sheydosh

  Büyük tramvalar için, psikiyatri kliniklerinden kullanılası bir ilaç olabilir elbette. Lakin günümüzde 3-5 günlük aşkların acısını dahi çeken romantizm yoksunu insanlar olduğu sürece, herkes elinde bu haplarla gezecektir eminim. Yıllarını ve emeğini vermiş lakin hayatın akışına yenilmiş aşıklar için evet, bir çözüm yolu. Ama doktor kontrolü şart. Zira kim gerçekten aşık, kim değil… günümüzde ayırt etmek güç. Acıyorum sananlarla gerçekten acıyanları ayırmak gerek.

 • İlginizi Çekebilir
  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  08 Ağustos 2018
  10976
  Obezite Cerrahisi

  Obezite Cerrahisi

  23 Kasım 2017
  5691
  Bademin Faydaları

  Bademin Faydaları

  28 Aralık 2015
  1677

  Sponsor Bağlantılar