Nakil Yapılan Şevket Çavdar Hayatını Kaybetti!

Sağlık 27 Şubat 2012
575

Nakil yapılan Şevket Çavdar ne yazıkki hayatını kaybetti..Ankara’da Hacettepe Üniversitesi’nde çift kol, çift bacak nakli yapılan Şevket Çavdar saat 19.20’de hayatını kaybetti.
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, 24 Şubat’ta sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan Çavdar’ın nakil sürecine ilişkin bilgilere yer verildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız 27.02.2012 tarihinde saat 19.20’de kaybedilmiştir. Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200’e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız.
Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken, kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığı’na müteşekkiriz. Hastamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.”
Açıklamada ayrıca yüz nakli gerçekleştirilen Cengiz Gül’ün sorunsuz olarak izlenmeye devam ettiği bildirildi.

sevket-cavdar
TWITTER’DE TEPKİ YAĞDI
Bu gelişmeye twitter’da da yoğun ilgi vardı. Birbiri ardına tweet atan kullanıcılar, hastane yönetimini topa tuttu. İşte onlardan bazıları:
* Tıptaki nakil haberlerini henüz süreç tamamlanmadan medyaya yayarsanız, olumsuz sonuçlarında umutsuzluk daha da büyür. (Tarık Tufan)
* Hacettepenin herkes nakil yapıyor bizde yapalım bağri artisliği sonucunda cahilce yaşamını yitirdi!mekanı cennet olsun… (Şevket Çavdar)
‏* Yemin ederim şu nakil hastasının ölümü “pisi pisine” ölüm, yemin ederim… İnsan hayatıyla şov yapmak gibi bir şey… (Sinan Yuce)
* Medyatik nakil mevzusunda da olan gariban şevket’e mi oldu şimdi? bu nasıl iş. (M. Emir Eren)
* Şevket çavdar ölmüş.basının karşısına nakil ameliyatından sonra geçtikleri gibi tam kadro geçip hesap verecekler mi acaba? (Sadi Celil Cengiz)

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Nakil Yapılan Şevket Çavdar Hayatını Kaybetti!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
131
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1065
Acaba Hamile Miyim?

Acaba Hamile Miyim?

27 Kasım 2015
821

Sponsor Bağlantılar