“Spartacus: Vengeance” 3.Sezon Bölümleriyle Star Tv’de

Tv 17 Mart 2012
1060

Star Tv yeniliklerine devam ediyor.Efsane olan dizi “Spartacus Vengeance”3.sezon bölümleriyle her Cumartesi saat:00:15’de Star Tv’de yayınlanmaya başlıyor.“Spartacus: Blood and Sand”in son bölümünde, kanlı bir şekilde Batiatus hanesinden kaçışın ardından, gladyatör isyanı “Spartacus: Vengeance”de devam ediyor.Gaus Claudius Glaber, Roma’lı askerleri ve Spartacus daha fazla zarara neden olmadan ezilmesi için Capua’ya gönderilir. Spartacus karısını köleliğe mahkum eden adama beslediği intikam isteği ile yeni gelişen ordusunu dağılmaktan kurtarmak için yeni ölümler ya da büyük fedakarlıklar arasında bir seçim yapmak zorundadır. Aksiyon, egzotik aşk ve kahramanlıkla dolu dizide, Spartacus’ün hikayesi destansı bir dille anlatılmaya devam ediyor.

Karakterler:

SPARTACUS (Liam Mcintyre): Geçmişte Trakyalı bir savaşçı olarak Roma’ya hizmet ederken, köleleştirilip Capua’nın şampiyon gladyatörü olan Spartacus, artık tarihin ilk özgürlük isyanının kaçınılmaz lideri haline gelir. Düşmanı Gaius Claudius Glaber, onu yakalaması için Roma tarafından görevlendirilirken, Spartacus parçalanmak üzere olan eski gladyatörlerle, yıpranmış köleler arasındaki bağı koruma savaşı vermektedir. Bunu başarabilmek için, sürdürdükleri davanın lideri olarak göstereceği fedakarlıklarla, onu önceki hayatından ayıran Romalılara karşı güttüğü intikam arasında bir denge kurması gerekir.
CRIXUS (Manu Bennett): Spartacus’e yenilerek gladyatör şampiyonluğunu kaybetmesine rağmen, en hayati anda rakibinin yardımına yetişerek Batiatus’un hanesinden kaçışı sağladı. Crixus Galya’lıları etrafına topladı ve bu sayede Spartacus’un etkin açıdan bölünmüş isyancı grubunu komutası altında tutma girişiminde önemli bir karakter oldu. Ama Crixus’un tek amacı var o da kayıp aşkı Naevia’yı bulmak. Eğer ondan koparılan kadını bulup kurtaramazsa, yaşama amacını kaybedebilir ve isyan da en güçlü savaşçılarından birinden yoksun kalabilir.

spartacus-vengeance-star tv
OENOMAUS -Doktore- (Peter Mensah):Bir zamanlar Doctore olarak bilinen ve gururu için yaşayan Oenomaus, artık Gladyatörlerin eğitmeni değil, dünyadaki yerini arayan bir adamdır. Eşinden ve işinden yoksun olarak kendini Roma yaşam tarzına eski bağlılığı ile, eskiden komuta ettiği adamların buna olan isyanı arasında sıkışmış halde bulur. Kaybedecek bir şeyi kalmamış Oenomaus, dövüş ve öğretme yetenekleri sayesinde, Spartacus’un savaşı için muhtemelen güçlü bir kazanım olabilir.
GANNICUS (Raicho Vasilev): Spartacus’ten önce Capua’nın şampiyonuydu, özgürlüğünü isyanla değil, arenadaki zaferleriyle kazanmıştı. Özgür olduğu için, bir zamanlar ona ait olan Gladyatörlük şöhretinden yoksun kalır, eski en iyi arkadaşı Oenomaus’a ihanetinin ve Melitta’nın ölümünün acısını çekerek amaçsız biri haline gelir. Gannicus hatalarını telafi etmenin yolunu arar, ama isyan ve intikamın gölgesindeyken ihanetler kolay affedilmez.
LUCRETIA (Luck Lawless): Yıkılmış konağında yaralı olarak bulunan Romalı bir dul. Kocası Gladyatör sahibi Batiatus’un hayatına mal olan kanlı Gladyatör isyanından kurtulmuş. Yaşadığı bu travmatik yıkım onun dünyaya bakışını değiştirir ve yeni gerçekliğe alışmakta zorlanır. Bir zamanlar kocasıyla birlikte Roma hiyerarşisindeki sosyal saflarda yükselmeye çalışırken, artık yalnızdır ve zorlukla hayatta kalır.
GLABER GAIUS CLAUDIUS (Cruig Parker): Spartacus ve karısını köleliğe mahkum eden Romalı komutandır. Artık senatoda yüksek preator mevkiinde olduğundan, Glaber eski tutsağını yakalayıp, isyanı sonlandırıp, Cumhuriyete yönelen tehtidi yok edip, onu alt etmeye çalışan politik rakiplerini savuşturmak zorundadır. Bu yüzden Roma’dan ayrılmayı istemese de, Spartacus’e karşı duyduğu acımasızlığı ve nefreti devreye sokarak hep istediği şan ve şöhreti bu sayede kazanabileceğinin fakındadır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

““Spartacus: Vengeance” 3.Sezon Bölümleriyle Star Tv’de” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar