Suskunlar Dizisi’nin Ünlüleri Instyle Home Sırlarını Verdi..

Aktüel 11 Mart 2012
1430

Reytingleri altüst eden ve sıradışı öyküsüyle herkesi ekrana bağlayan dizi Suskunların ünlüleri sırlarını Instyle Home dergisine verdi..
Dizinin başrol oyuncuları Murat Yıldırım, Sarp Akkaya ve Aslı Enver, dizide işlenen aşk, intikam, çocukluk temalarını ve oynadıkları karakterleri InStyle Home dergisine anlattı

Aslı Enver

* Büyüdüğünüzü hissettiren ilk şey?
Sorumluluk hissi. Hâlâ her sorumluluk aldığımda tekrar tekrar büyüdüğümü hatırlıyorum.
* Çocukluk masumiyeti?
Hayalgücü; bana çok masum geliyor. Kötülük düşünmeden, kimsenin senin hakkında da kötü düşündüğünü zannetmeden yaşamak. Bu his çok çocukça geliyor ve hoşuma gidiyor.
* Aşkın içeriği?
Sevgi çünkü aşk ancak sevgiye dönüşebilirse devamlılığı olan bir şey. Huzur, gülüp eğlenmek, mutluluk, dost olmak, dürüstlük, bunların hepsi aşkın içeriğinde olması gerekenler.
* İntikam?
İntikam zaman kaybı gibi geliyor. ‘Suskunlar’da daha ciddi, insanın hayatını etkileyen bir şey uğruna yaşanan intikam duygusu var ama aşktaki intikam açıkçası bence gereksiz.
* Ahu karakteri?
Dört küçük erkek kahramanın kurtardığı bir kız Ahu. Ahu’ya hayat vermek beni heyecanlandırıyor çünkü alışılagelmiş bir karakter değil. Uçları, belirleyici halleri yok. Naifliği ve hassasiyeti olan biri. Ama bunu çok da belli etmeyen bir hali var. Açıkçası sakin bir kızı canlandırmak hoşuma gidiyor.

suskunlar-oyuncular-InStyle Home
Sarp Akkaya
* Büyüdüğünüzü hissettiren ilk şey?
İkiz kardeşimin büyüdüğünü görmek, benim de büyüdüğümü hissetmeme sebep oldu.
* Çocukluk masumiyeti?
Samimiyet ve çocukluğun o samimiyetten gelen ciddiyeti bana çok masum gelir. Belki de bu yüzden çocuklara çocuk gibi davrananlardan pek haz etmem.
* Aşkın içeriği?
İlişkiden değil de aşktan bahsediyorsak; ayrılık, kavuşamamak vardır. Aşk, bana mutlu olamamayı çağrıştırıyor. Bir yazarın da dediği gibi; “Aşk hislerin kelimelerle israfı değildir.” Ben sevgi ve ilişki tercih eden bir yerdeyim. Sevgi o kadar güvenli bir liman ki, o limandan bakıldığı zaman aşk tehlikeli sular gibi geliyor insana.
* İntikam?
Cinayet bana ne çağrıştırıyorsa, intikam da odur. Kimseden ne intikam almak isterim, ne de alırım. İntikam, karşınızdakinin sizde yarattığı tahribattan ziyade sizin kendinizde yarattığınız tahribattır.
* Bilal karakteri?
Bilal, 10-12 yaşına kadar mahallenin saf çocuğu. Sonrasında talihsiz kaza sonucu ıslah evine giriyor. Orada yaşadıkları şeyler, Bilal’in karakterinde 180 derece değişikliğe sebep oluyor. Bilal hırslı, düşünmeden hareket eden, intikamı ilk sıraya yerleştiren bir adam haline geliyor.
Murat Yıldırım
* Büyüdüğünüzü hissettiren ilk şey?
Annemle dolmuşa binmiştik, “Oğlum al buradan iki kişilik parayı sen ver” demişti. Artık kucakta oturmayacağımı anladığım an büyüdüğümü hissettim.
* Çocukluk masumiyeti??
10-11 yaşıma kadar Konya’da köyde geçirdiğim zamanlar, çocukluk masumiyetini en net yaşadığım günlerdi. Ama şimdi de korunaklı bir hayat yaşamayı tercih ediyorum.
* Aşkın içeriği??
Yerini sevgiye, sadakate bırakabilecek bir heyecan geliyor aklıma. Ama ben yine de sevginin bir adım daha önde olduğuna inanlardanım.
* İntikam?
Hayatta hiç kimseden intikam almak istemedim. İntikam, kötü bir şey yapma izlenimi veriyor. ‘Suskunlar’da da olduğu gibi çocukluğunuzda yaşadığınız bir şey olabilir, bunu kapattığınızı sanırsınız ama bir gün öyle bir yerde patlak verir ki intikam aldığınızın bile farkına varmayabilirsiniz.
* Ecevit karakteri?
Ecevit, bence çok dönüşümü olacak bir karakter. Dizinin başlarındaki hayatı ve sonrasında mahallesine döndüğü hayatla aradaki geçiş onun için bir yolculuk gibi. Bu da benim için keyifli bir süreç. Ecevit, sakin bir karakter, fakat bunu dizinin başları için söyleyebilirim. Belki ilerleyen süreçte olaylar istediği yönde gitmediğinde bastırılmış başka duyguları ön plana çıkabilir.
Röportajın tamamını Instyle Home dergisinde bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Suskunlar Dizisi’nin Ünlüleri Instyle Home Sırlarını Verdi..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7612
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1196

Sponsor Bağlantılar