Yeni Sosyal Paylaşım Sitesi “Newsle”

Teknoloji 09 Nisan 2012
1066

Facebook,Twitter,Linkedln gibi sosyal medya’ya yeni bir medya dahil oluyor.Harwardlı iki öğrencinin yaptığı Newsle’de arkadaşlarınızın hakkınızda ne söylediğini öğrenebiliyorsunuz..
Facebook ve Twitter’da gereksiz birçok bilgi paylaşıldığını düşünen ve artık gerçekten insanları ilgilendiren haberlerin paylaşılabileceği bir ortam yaratmak isteyen iki Harvard öğrencisi Alex Hansen ve Jonah Varon Newsle’ı kurdu.

“Newsle sayesinde artık sosyal haberler yok, sadece gerçek haberler var” diyor kurucu ortağı Axel Hansen. Jonah Varon ile birlikte Newsle’ı kuran Axel Hansen, Facebook ve Twitter’ın çok sesli bir yer haline geldiğini söylüyorlar.
“İlgilenmediğimiz birçok haber var, arkadaşlarımızın kahvaltıda ne yediği gibi. Ama birileri onlar hakkında yazdıkları zaman bu bir tweet’ten ya da durum bilgisinden daha gerçek oluyor” diyor Hansen.

newsle
Facebook ve LinkedIn ağlarınızdaki kişileri entegre edebildiğiniz site sayesinde sadece arkadaşlarınız hakkında değil aynı zamanda ilgi alanlarınızı seçip, o alanlarda lider olan veya takip etmek istediğiniz isimler hakkındaki haberleri de görebiliyorsunuz. Newsle’ın bizlere sunduğu alanlar arasında; politika, aktörler, komedyenler, teknoloji, müzisyenler, iş adamları, entelektüeller, yazarlar, gazeteciler ve atletler var.
“Hedefimiz ağınızda olan önemli olayları bulmanıza yardımcı olmak. Hedefimiz dünyada olan olayları değil, tanıdıklarınızı anlamanız konusunda yardımcı olacak haberleri vermek” diyor Hansen.
Yani Newsle, Afgan Savaşı gibi haberleri vermeyecek, yerel medyada arkadaşlarınız hakkında çıkan haberleri size verecek. “İnsanlar dünyada olup bitenleri öğrenmek için Newsle’a üye olmamalı, yoksa dünyada ne olup bittiğini bilemez” diyerek Varon, aslında sitenin bir haber sitesi olmadığını gayet iyi vurguluyor.
Şirket hergün 4 milyon kullanıcısı için yarım milyon makaleyi tarıyor. Aynı zamanda size aynı haberleri vermemek için haberleri özveri ile ayırıyorlar.
Site nasıl çalışıyor derseniz, öncelikle Facebook veya LinkedIn hesabınızı entegre ediyorsunuz. Üyelik, sosyal ağlarınızın entegrasyonunu yapmanız ile başlıyor. Sonra, kendinize bir şifre belirliyorsunuz, daha sonra ise ilgilendiğiniz alanlardaki kişileri seçiyorsunuz. Bu kadar basit.

Kaynak:hhayat

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yeni Sosyal Paylaşım Sitesi “Newsle”” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Larry Kim Digitalzone’da!

Larry Kim Digitalzone’da!

05 Ekim 2018
11513

Sponsor Bağlantılar