Aşırı Yemeye Karşı Koymanın En Etkili Yolu

Sağlık 17 Mayıs 2012
953

Aşırı yemek mi yiyiyorsunuz?Yapılan araştırmalar gösteriyorki aşırı yemeye karşı konulabiliyor..Söz konusu kilo kaybetmek olduğunda ne şekilde karşı koyduğunuzun büyük önem arz ettiği ortaya çıkarıldı. İşte yemek yemeye karşı koymanın en etkili yolu!
30 kadın üzerinde yapılan ufak bir araştırma ile aşırı yemeye karşı koymanın en etkili yolu keşfedildi. Amerikalı bilim adamlı Vanessa M. ve ekibi tarafından yapılan araştırmada gönüllüler 3 gruba ayrıldı. Kendilerine önerilen yiyeceklere farklı cevaplarla karşı koymaları istendi. Birinci gruba “yemem” , ikinci gruba “ yiyemem” ve üçüncü gruba ise “hayır” cevaplarını vermeleri söylendi.

fazla-yemek
10 gün süren inceleme sonucunda ilk gruptakilerin tatlılara ve yüksek kalorili besinlere karşı koymada daha istikrarlı olduğu görüldü. “Yemem” diye cevap vermenin kişide kararlılığın ve disiplinin, “yiyemem” demenin ise çok istenilen bir yiyeceğe karşı koymada zorluk çekildiğinin göstergesi olduğu kaydedildi.
Araştırmanın sonucunda kilo kaybetmek için kişilerin besinlere karşı koymada belirli stratejiler izlemesinin daha etkili olduğu görüşüne varıldı.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Aşırı Yemeye Karşı Koymanın En Etkili Yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

08 Ağustos 2018
11098
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
5764
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1735

Sponsor Bağlantılar