Ev Dekorasyonu Önemi ve Püf Noktaları

Ev-Dekorasyon 24 Mayıs 2012
1540

Ev dekorasyonu, ev içerisindeki eşyaların ve döşemelerin uyum içerisinde olmasıdır. Bu uyum hem boyut, hem şekil, hem de renk uyumu şeklinde olmalıdır. Peki bu uyumun gereği nedir? En önemli gerek görsel güzelliktir. İnsanlar, bulunduğu ortamın dekorasyonuna dikkat ederler.
Bu yüzden eğer misafirlerinize ve sevdiklerinize görsel bir
güzellik yaşatmak istiyorsanız, iyi bir dekorasyona sahip olmalısınız. Bu dekorasyonun profesyonel anlamda sağlanması için, iyi bir iç mimara ihtiyaç vardır.

dekorasyon-burc
İç mimar, bahsettiğimiz bütün bu görsel güzelliğin eğitimini alan kişidir. Bu sebeple normal insanlara göre uyuma, daha fazla dikkat ederler. Başarılı bir iç mimar, işine özen göstermelidir. İç mimarlık, zor ve meşakatli bir meslektir. Sadece renk ve şekillerin uyumunu sağlamak iç mimarlık için yeterli değildir. Ayrıca bu eşyaların düzeni ve dizilimi de çok önemlidir. Hangi eşyanın nerede durması gerektiğini bilmek gerekir. Işığın geliş açısı, insanların kullanım şekli bu dizimin şeklini ve yerini değiştirebilir.
Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Özellikle de eşyaların doğru dizilmesi çok önemlidir. Eşyalar arasında fazla mesafe olmamalıdır. Ortam, misafirlerinizle sohbet ederken, zorlanmadan iletişim kurmanızı sağlamalıdır. Koltuklar ve sehpalar arası geçiş sağlanmalıdır.
Odayı tıkış tıkış doldurmak da iyi bir görüntü vermez. İç dekorasyonda ve iç mimari de en önemli unsurlardan biri rahatlıktır. Sadece görsel güzelliğe önem verip, rahatlığı geri plana iterseniz, yanlış bir iç dizayn oluşturmuş olursunuz. İç mimaride eşyaların dizimi rasyonel olmalıdır. Yani eldeki malzemeyle en iyi sonuç elde edilmeye çalışılmalıdır. İşini iyi bilen bir iç mimar, bu rasyonelliği her zaman yakalayabilir. Yüksek maliyetle bir yeri döşemek kolaydır, önemli olan eldeki malzemeyle en iyi sonuca ulaşmaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ev Dekorasyonu Önemi ve Püf Noktaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Arabalı Çocuk (Yatak) Odaları

Arabalı Çocuk (Yatak) Odaları

03 Aralık 2010
2673

Sponsor Bağlantılar