Türkiye’nin En Genç Rock Grubu Papyon

Aktüel, Müzik 21 Ekim 2012
1337

Onlar Türkiye’nin en genç Rock Grubu.One Direction’un Türkiye versiyonu..Yakışıklımı yakışıklı dört genç..Kimlerdenmi bahsediyoruz tabiki Papyon Grubundan..
Vokalde Yiğit Atilla , bas gitarda Ozan Arslan ve davulda Mert Karahan’dan oluşan Papyon, 2008 yılında kuruldu. Coverfest, Roko Rock Band gibi cover ve beste formatlı müzik yarışmalarında 1.lik elde eden grup, 2011 yazının başında Dokuzsekiz Müzik imzalı ilk albümünün çalışmalarına başladı.
Türkiye’nin en genç rock müzik grubu PAPYON’un solisti Giresunlu Yiğit Atilla’nın ilk albümü piyasaya çıktı. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi olan hemşerimiz Yiğit Atilla’nın solist olduğu PAPYON Grubu’nun İLK ATEŞ adını verdikleri albümü 2 Mayıs itibarıyla tüm müzik marketlerde satışa sunuldu.
Aslında Grup nir nevi Öyle Bir Geçer Zamanki dizisiyle şöhreti yakaladı.. Dizinin geçen sezonunda Yiğit Atilla, Mete’nin yarıştığı Vefa lisesi olarak Aya Bak şarkısını seslendirince müzik şirketinden albüm teklifi aldı. PAPYON Grubunun albümünde Sezen Aksu’dan Seni Kimler Aldı, Barış Manço’dan Kara Sevda, Selami Şahin’den Alışmak Sevmekten Zor Geliyor, Azeri sanatçı Ulubey Hekimoğlu’nun Gözyaşlarım Anlatır ile Yiğit Atilla’nın kendi bestesi olan Zevk-i Alem adlı bestesi yer alıyor.Son günlerde ise One Direction!a çok benzetiliyorlar.Peki onlar bu duruma ne diyor?

papyon-grubu
Hey Girl Ekim Ayı Dergisinden ufak bir kesit..
MERT:Her renkli giyinen,bebek yüzlü olan kişinin One Direction diye damga yememesi gerekiyor bence..Çünkü biz onlardan önce aynı şekilde giyiniyorduk.
YİĞİT:Bir ara Jonas Brothers’a da benzettiler.Yani bundan 5-10 yıl önce tanınmış olsaydık bu kez de bize Blue’ye benzeteceklerdi.Benzetilmek kötü birşey değil aslında..Çünkü dünyada en fazla fanı olan bir gruptan bahsediyoruz.Ama müzik olarak zaten bir alakamız yok.Çünkü onlar tam anlamıyla bir Boyband,biz ise çaldığımız için Rock grubuyuz.Son klibimiz One Direction’açok benziyor ama bizim amacımız o değildi.Yani Gözyaşlarım Anlatır klibimiz içinde şarkı sözleriyle klip çok alakasız diyorlar.Yaz klibi olmasını istediğimiz için öyle bir video klibi çektik.
MERT:Bir de bazı insanalr hakaret edercesine benzetiyorlar;hem One Direction’ı hem de bizi küçümseyici laflar ediyolarlar.Ondan çok rahatsızız mesela..
Papyon Guru Elemanlarını yakından tanımaya ne dersiniz?
YİĞİT ATİLLA
Doğum Tarihi:09.08.1991
Burcu:Aslan
Lakabı:Oynak Solist
Favori Grupları:Mor ve Ötesi,Coldplay,Foo Fighters
Okulu:Bahçeşehir Üni.Sinema Televizyon 4.sınıf Öğrencisi
BATU AKALIN
Doğum Tarihi:27.06.1992
Burcu:Yengeç
Lakabı:Memur
Favori Grupları:Redd,Pink Floyd
Okulu:Doğuş Üni.Bilişim Sistemleri Müh.1 Sınıf
MERT KARAHAN
Doğum Tarihi:06.09.1992
Burcu:Başak
Lakabı Muhtar
Favori Grupları:Duman,Coldplay
Okulu:Marmara Üni.Resim Böl.2.Sınıf
OZAN ARSLAN
Doğum Tarihi:08.01.1993
Burcu :oğlak
Lakabı:Cuma
Favori Grupları:Athena,Whitesnake
Okulu:Beykent Ün.Görsel İletişim Tasarımı 2.sınıf

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Türkiye’nin En Genç Rock Grubu Papyon” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7450
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1074

Sponsor Bağlantılar