Açelya Samyeli Danoğlu Muhteşem Yüzyıl’da Giulia Gonzaga Olacak..

Dizi 02 Kasım 2012
722

2012 Miss Turkey Güzeli Açelya Samyeli Danoğlu Muhteşem Yüzyıl dizisine katılacak.Türkiye Güzeli seçildikten sonra gelen projeleri reddeden güzel manken, Muhteşem Yüzyıl’da geçtiğimiz iki bölümde adı geçen Giulia Gonzaga karakterini canlandıracak.
Açelya Samyeli Danoğlu’nun 78.bölümde diziye katılması bekleniyor.

Dizide,Piri Resi ve İbrahim Paşa arasında geçen sahnelerde Giulia Gozaga2nın adı geçmişti.İbrahim Paşa,Sultan Süleyman için Giulia’nın kaçırılmasını istemişti.

acelya-samyeli-danoglu

Peki Giulia Gonzaga kimdir?
İtalya’da 1513′te doğan Giulia, 13 yaşında Fondi kontu ve Traetto Dükü olan Vespasiano Colonna ile evlendi. Üç yıl sonra kocası öldü.Giulia sarayını bir kültür merkezi yapınca pek çok sanatçı ve Giulia hayranı saraya gelmeye başlar .
Bir zaman sonra güzelliği namı Barbaros Hayreddin’e dek gelir. Barbaros, Giulia’yı yakalayıp, Sultan’a hediye olarak göndermek için 1534 Ağustos şehre saldırır. Fakat saldırı bilindiği için Barbaros,Giulia’yı elinden kaçırır. Rivayete göre ölen kontun akrabaları Barbaros’u saldırı için ikna etmiş böylelikle mallarını dul kontesin elinden almayı düşünmüşlerdir.
Abdullah Ziya Kozanoğlu Türk Korsanları isimli kitabında Giulia Gonzaga bahsetmektedir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Açelya Samyeli Danoğlu Muhteşem Yüzyıl’da Giulia Gonzaga Olacak..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar