Facebook’ta Yeni Yüz İfadeleri Çok Yakında!

Teknoloji 09 Şubat 2013
802

Facebook’ta sık sık yüz ifadeleri kullananlara müjde.Yeni yüz ifadeleri yolda..Bu ay yayınladığı raporla toplam üye sayısının 1.06 milyara ulaştığını bildiren Facebook, şimdi de durum iletilerinde yüz ifadeleri (emoticonlar) kullanılabilmesi için kolları sıvadı. Dünya devi Facebook, bu yeni özelliği ile iletilerdeki görselliği arttırarak kullanıcıların ilgisini ve ileti paylaşımlarını arttırmayı planlıyor.Sosyal ağ, dün itibariyle bu yeni durum oluşturucusunun test yayınlarına başladı. Bu yeni özellik; hissetmek, izlemek, yemek yemek veya okumak gibi aktiviteleri paylaşabilmeniz için farklı kategoriler arasından seçim yaparak “ne yaptığınızı” bildirmeye imkan tanıyor. Belirli bir yüz ifadesi veya bir medya öğesi seçerek; ya da özel bir metin tanımı ekleyerek, tamamıyla özelleştirilmiş ve hislerinizi yansıtan iletinizi gönderebiliyorsunuz.

facebook-yuz-ifadeleri

Facebook şu anda bu yeni özelliğini website ve mobil üzerinden bazı kullanıcılarıyla test ediyor. Şüphesiz ki bu özellik insanları daha fazla paylaşım yapmaları için teşvik edecek. Kullanıcılar sıradan ve düz bir metin güncellemesindense, farklı kategorilerden birçok seçeneği görsel ifadelerle desteklenmiş olarak yayınlayabilecekler.
Örneğin hissetme aktivitesini seçtiğinizde, önceden hazırlanmış olan “mutlu, üzgün, şaşkın” gibi seçeneklerden birini kolayca seçip durumunuza gönderebiliyorsunuz. Aynı şekilde, izleme aktivitesini seçtiğinizde How I Met Your Mother’ı, okuma aktivitesini seçtiğinizde 50 Shades of Grey’i seçebiliyorsunuz. Alternatif olarak kendi belirlediğiniz içerikleri de bu alanlara girebiliyorsunuz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Facebook’ta Yeni Yüz İfadeleri Çok Yakında!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar