Kelebeğin Rüyası Hakkında Yorumlar

manset, Sinema 20 Şubat 2013
1081

Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı başrollerinde Yılmaz Erdoğan’ın eşi Belçim Erdoğan,Kıvanç Tatlıtuğ,Mert Fırat,Farah Zeynep Abdullah aynı zamanda da Yılmaz erdoğan’ında rol aldığı “Kelebeğin Rüyası” filminin basın gösterimi dün Kanyon’da yapıldı.Cuma günü vizyona girecek olan film hakkında sinema eleştirmenleri ne diyor?İşte yorumlar..ATİLLA DORSAY

Bir başyapıt izledik
Bugün çok güzel bir başyapıt izledik. Ve bence Türk sineması yeni ve çok yetenekli bir oyuncu kazandı. Kıvanç Tatlıtuğ’un dizi performansını zaten biliyoruz, ama bu filmle kendini sinemada da ispat etti. Diğer oyunculardan açık ara iyi oynamış. Filmin görüntüleri de olağanüstü.
UĞUR VARDAN

kelebegin-ruyasi-afis
Filmin hüznü çok başarılı Rahmetli Aziz Nesin “Bizde iki kişiden üçü şairdir” derdi. Lakin bu “yoğunluk” bir türlü sinemamıza sirayet etmemişti. Kendisi de şair olan Yılmaz Erdoğan, öncelikle üzerine düşen kutsal bir görevi yerine getiriyor ve edebiyatımızın iki sessiz sakin genç ustasını “Kelebeğin Rüyası”yla perdeye taşıyor. Film, atmosferi, dönem ruhu, karakter derinlikleri, görselliği ve hüznüyle son derece başarılı. Oyunculuklar açısından da Kıvanç Tatlıtuğ ilk önemli “uzun metraj” sınavından başarıyla çıkıyor.
ÖMÜR GEDİK
Bu filmdeki favorim Kıvanç Bence o dönemin yoksulluğu ve açlığı, filme çok güzel yansımış. Bu arada rolü için ciddi kilo veren Kıvanç Tatlıtuğ gerçekten inanılmaz iyi oynamış. Filmdeki favorim Kıvanç… Ama biraz ağır tempoda ilerliyor, daha kısa tutulabilirdi diye düşünüyorum. Umarım gişesi iyi olur.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kelebeğin Rüyası Hakkında Yorumlar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Esra İnal ile 8 Saniye

Esra İnal ile 8 Saniye

05 Mart 2015
1440

Sponsor Bağlantılar