Birileri Engin Hepileri mi Dedi?

Aktüel, Biyografi, manset 07 Mart 2013
1210

İntikam dizisinde gözlerden kaçmayan bir oyuncu var ki,eminiz pek çok genç kızın rüyalarını süslüyordur..Engin Hepileriden bahsediyoruz.Engin Hepileri’yi daha önce Kampüsistan dizisini izlediyseniz daha iyi tanıyacaksınız..Engin Hepileri Kampüsistan dizisinde Oğuz karakterini canlandırmıştı.O dizinin üstünden çok zaman geçti tabikii.Daha sonra Nefes, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi ve Av Mevsimi gibi filmlerin yanında, Bu Kalp Seni Unutur mu ve Emret Komutanım dizilerinde rol alan Engin Hepileri şimdi de Kanal D ekranlarının yeni dizisi İntikam’da “Hakan” karakterini canlandırıyor..Engin Hepileri’yi Cosmopolitan dergisinden Elif Öksüz’ün röportajıyla dahada yakından tanımaya ne dersiniz?

Lisede erkekler genelde okulun bahçesinde top koşturur ama siz tiyatroya ilgi duymuşsunuz.

Orta sondayken bir tiyatro kolu açıldığında “dersi kırarım” düşüncesiyle hemen yazıldım. Ama girdikten sonra bir de baktım ki orada şiirler okunuyor, herkes birbiriyle kitap alışverişi yapıyor, sonraki hafta üzerine konuşuluyor, biri bir şarkı söylüyor falan. Hep bizi ileri iten, düşündüren bir aktivite yani. Sahnede de çalışmaya başlayınca anladım ki tiyatro aslında tüm sanatları içinde bulunduruyor: Edebiyat, müzik, ışık, dans, görsel sanatlar, video, fotoğraf vs. O zaman da sanatla uğraşmayı çok sevdiğimi fark ettim. Bir de sahneye çıkınca bunun benim işim olduğunu anladım. Lise hayatım boyunca devlet tiyatrosunda figürasyonluk yaptım, çocuk oyunlarında oynadım, hatta ilk paramı oradan kazandım. Herkesin ÖYS’ye hazırlandığı dönemde ben de konservatuar sınavlarına hazırlandım.
Var mı aklınızdan çıkaramadığınız, canlandırdığınız bir rol?
Kampusistan’da canlandırdığım “Oğuz” karakterini hâlâ herkesten duyuyorum. Hayatı dalgaya alan ama zeki ve dinamik bir karakterdi. O, önemli rollerimden bir tanesiydi. Bir de Bu Kalp Seni Unutur mu dizisindeki karakterim çok iyiydi.

engin-hepileri
İnsanlara güven veren bir tipiniz var. Hatta biri sizin için Ekşisözlük’te “10 tane kızım olsun, hepsinin de karşısına birer tane Engin çıkıp gelip benden onları istesin, düşünmeden he derim” demiş. Sizce bu hissi nasıl uyandırıyorsunuz?
Benim tek derdim samimi olmaya çalışmak. Ne hissediyorsam onu paylaşıyorum. Bu bazen bana zarar veriyor, beni biraz kırıyor. Bazen insanlardan samimiyetime karşılık alamıyorum. Ama aynı samimiyetle geri dönüş olunca bambaşka bir mutluluk yaşıyorum. Dolambaçsız, hile hurda olmadan, neysem oyum. Bu galiba benim oyunculuğuma ve hayat tarzıma da yansıyor. İzleyicilerin bunu hissetmelerinden dolayı da çok memnunum.
İki yıl önce evlenmişsiniz. Evlendikten sonra hayatınızda neler değişti?
Evlenmeden önce üç sene çıktık. Hayatım düzene girdi. Bekarken yorgun olduğunuz halde biraz sosyal hayatınızın olması gerektiğini düşünerek kendinizi dışarı atıyorsunuz. Bu beni hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok yıpratıyordu. Çok şükür ki Ayşegül’le karşılaştım. Müthiş bir aşkın üstüne huzurlu bir hayat yaşıyoruz. Sette işim bittiği zaman koşa koşa eve gidiyorum. Beraber yemek yapıyoruz, film izliyoruz, geziyoruz. Benim için her şey yerli yerine oturdu. Doğru zamanda doğru şeyleri yapmak, sağlıklı beslenmek, spor yapmak gibi şeylere daha çok zaman buluyorum. Eskiden haytalıktan hiçbir şeye vakit bulamıyordum.
Nasıl tanıştınız?
Kenter Tiyatrosu’nda çalıştığım dönemde Akademi Kenter’de bir kurs açılmıştı. Ayşegül, oradaki öğrencilerimden biriydi.
Öyle mi? Bu detayı bilmiyorduk…
Öğretmen-öğrenci aşkı bizimkisi. Sezon başında aynı hisleri beslemeye başlamıştık ama o bana saygısından, ben ona öğrenci olmasından dolayı yaklaşmamıştım. Kurs bittikten sonra açıldık.
Evlenmekten korkan erkeklere söyleyecek bir çift lafınız olur mu?
Korkmaya hiç gerek yok. Doğru insanla hayatınız çok daha güzel bir yere gidebilir. O insanı bulduğunuzu hissettiğiniz an kesinlikle evlenin. Evlilik müthiş bir şey. Ama doğru insanla! Evlilik her iki kişiye de sorumluluk ve bir duruş getiriyor. Bu da ilişkiyi besliyor ve ona bambaşka bir hava getiriyor. Biz onu çok güzel yakaladık. Birbirimizin mesleklerine ve hayatına olan saygımız çok kuvvetli. O dengeyi yakaladığımız için çok mutluyum. Hem ruhem hem de fiziken kendimi çok sağlıklı hissediyorum.
Bir yandan dizide oynarken, diğer yandan Oda ve Adam oyununda başroldesiniz. Kendinize nasıl zaman ayırıyorsunuz?
Oda ve Adam, Oyun Atölyesi’nde devam ediyor. Nergis Öztürk’le beraber oynuyoruz. Ben uyumayı çok severim ama erken yatan adamlardan da değilim. Eşimle biraz geç saatlere kadar oturuyoruz ama özel zamanlar yaratmasını da biliyoruz. Benim aynı zamanda dört iş birden yapmışlığım var. Şimdi bunu yapamıyorum çünkü set çok yoğun ve düzensiz. Ne zaman çağıracaklarını bilmediğim için her an hazır vaziyette evde oturuyor olmam gerekiyor.
Oda ve Adam, kadın-erkek ilişkilerini konu alan bir oyun. Sizce ilişkilerde yaşanan en büyük sorun nedir?
İletişimsizlik. Biz de oyunu bunun üzerine kurduk zaten. Çiftlerin kendilerini iyi ifade edebilmeleri, köprü kurmaları ve karşı tarafın sınırlarını bilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca karşılıklı saygı ve konuşabilmek de çok önemli. Ben eşimle her şeyi konuşabildiğim için iletişimsizlik gibi bir sorunumuz yok.
Sanki ilişkide ılımlı taraf sizmişsiniz gibi bir imajınız var. Hiç kavga eder misiniz?
Bir taraftan ılımlıyken, fevriyimdir de aslında. Çabuk parlarım. Eşimin kalbini kırdığım çok olmuştur. Sinirlenirsem aklıma ilk geleni söylerim. Bu konuda kendime çok kızıyorum ama ne yapayım, huyum bu. O da hep beni alttan alır. Zaten ben de beş dakika içinde pişman olur ve özür dilerim. Onun da kendince bazı huyları vardır. Ben de onları alttan almaya çalışırım.
KAYNAK

Elif Öksüz
Cosmopolitan

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Birileri Engin Hepileri mi Dedi?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7624
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1205

Sponsor Bağlantılar