7 Dakika’lık Egzersiz ile Bu Yaza Fit Girin!

Sağlık 17 Mayıs 2013
1115

Deniz mevsimine sayılı günler kaldı.Kısa sürede fit olmak imkansız değil sadece her gün biraz spora zaman ayırmanız gerekiyor.Tabiki şekerli unlu ve yağlı yiyecekleri de mümkün olduğunca azaltmak bu işin başlıca kuralı…

Hergün düzenli olarak 45-60 dakika tempolu yürüyüş en ideali ancak yürümeye vakti ya da imkanı olmayanlar 7 dakikalık egzersizle bile iyi sonuçlar alabilir..
ABD’de, Orlando’daki “Human Performance” adlı insanların performanslarıyla ilgili araştırmalar yapan enstitüde görevli bilim adamlarının araştırması, 7 dakikalık egzersizin uzun süreli bir koşu ya da ağırlık kaldırmak kadar sağlıklı olduğunu ortaya koydu.
Araştırmayı yapan, enstitünün direktörü Chris Jordan ve arkadaşları sadece duvar ve sandalyeyle yapılacak olan egzersizleri sıraladıkları “Yüksek Yoğunluk” adlı bir makale yayınlandı. 12 egzersizin sıralandığı makalede, her birine 30 saniye ayrılması ve aralarda 10’ar saniye ara verilmesi öneriliyor.

7-dakikalik-egzersiz

7-dakikalik-egzersiz-1

7-dakikalik-egzersiz-3

7-dakikalik-egzersiz-4

7-dakikalik-egzersiz-5

7-dakikalik-egzersiz-6

7-dakikalik-egzersiz-7

7-dakikalik-egzersiz-8

7-dakikalik-egzersiz-9

7-dakikalik-egzersiz-10

7-dakikalik-egzersiz-11

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“7 Dakika’lık Egzersiz ile Bu Yaza Fit Girin!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
355
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1298

Sponsor Bağlantılar