Duranadam Erdem Gündüz Kimdir?

Aktüel 18 Haziran 2013
979

17 Haziran gecesi Taksim’de AKM binası önünde ilginç bir protesto yaşandı.Atatürk Kültür Merkezi önünde tek başına ve yanında çantasıyla hiçbir şey yapmadan sadece duran dansçı ve koreografit Erdem Gündüz, eylemlerin yeni fenomeni oldu. Kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. Önemli sayıda kalabalık yanında toplandı.

Erdem Gündüz kimdir?

1979, Ankara doğumlu. Bir sanatçı, dansçı, koreograf. Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuk eğitimi aldı. E.Ü.M.D.T. ile dans etti. Ege Üniversitesi Dans Tiyatrosu Topluluğu’nun kurucusu olup, bu topluluğu iki sene çalıştırdı. Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Programı’ndan 2007 yılında mezun oldu. İ.B.B.C.R.R. Dans Tiyatrosu ve İstanbul Dans Tiyatrosu topluluklarında dans etti. Bu topluluklarla yurt içinde ve yurt dışında temsiller verdi.

erdem-gunduz

The John Kennedy Center Gösteri Sanatları Sanatçı Değişim Programı ile Washington ve Newyork’ta modern dans üzerine eğitim aldı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatları Anasanat Dalında yüksek lisans yapmaktadır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Duranadam Erdem Gündüz Kimdir?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7622
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1203

Sponsor Bağlantılar