Click here to send us your inquires or call (852) 36130518

Mehmet Öz’ün 5 Adımda Zayıflama Metodu

Diyet ve Zayıflama, Sağlık 19 Haziran 2013
954

Dünyaca Ünlü Kalp cerrahımız Mehmet Öz 5 adımda zayıflama metodunu paylaştı.Mehmet Öz’e göre öncelikle sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmemiz gerekiyor..
Öz her sabah aynı gıdaları tüketmemizi öneriyor..
Nedenine gelince;yapılan bir araştırmada, hergün aynı gıdaları alan kadınların, 24 saat boyunca ortalama 100 kalori daha az tükettiğini ortaya koydu. Bunu yapmanın en iyi zamanı sabah saatleri. Vücudunuz gece boyunca perhiz yapıyor ve kalktığınızda yeni bir güne hazırlanıyorsunuz. Her zaman yaptığımız gibi güne yoğurt ve çay üzümü ile güçlü bir başlangıç yapın. Bu ikili bol protein ve vitamine sahip ayrıca açlığınızı bastırmanıza da yardım edecektir.

Herşeyin tazesini almalısınız..
USDA’nın yaptığı son araştırma, porsiyon başı fiyat analizi yapıldığında, sağlıklı bir yiyecek ile abur cubur yiyeceklerin aynı maliyette olabileceğini gösteriyor.
Fiyatları yükselten şey o gıdaya ulaşılabilirliktir, donmuş veya kutulanmış gıdalar alabilirsiniz. Bunlar taze olanlarıyla besleyicilik olarak benzer değerlere sahiptir.
Hatta bazı durumlarda daha da besleyicidirler. Normalde bir ürün hasat edilir edilmez besin değerlerini kaybetmeye başlar. Ancak dondurulmuş veya kutulanmış yiyecekler genelde tazeliklerinin en iyi olduğu sırada ambalajlandıkları için azami besin değerine sahiptir. Ayrıca sebze, meyveleri sezonunda tüketin. Bizim stratejimiz şu oluyor: Çay üzümlerini bol ve ucuz olduğu dönemde satın alıyoruz, ardından da yıl boyunca yiyebileceğimiz şekilde derin dondurucuya atıyoruz.
Bunun için şunları deneyin: Dondurulmuş mısır, dondurulmuş yeşil fasulye, dondurulmuş kiraz, dondurulmuş böğürtlen ve kutulanmış domates.

dr-mehmet-oz
Kendinize Farklı Aktiviteler bulun..
Amerikalılar, verdikleri kiloların üçte birini hemen o yıl içinde geri alıyor, sonraki üç veya beş yıl içinde de eski kilolarına geri dönüyor.
Bunun nedeni, kilo verdikten sonra birçok insanın eski alışkanlarına dönmesidir. Fakat keyif aldığınız her zaman yapabileceğiniz egzersizler bularak bu trendin önüne geçebilirsiniz. Bulmakta zorlanmamanız için bilgisayarınızda veya DVD çalarınızda sevilen bir yoga videosuna eşlik edebilirsiniz veya bir partnerle bir balo salonu veya dans okuluna yazılabilirsiniz.
Yiyeceğinizin sadece bir lokma tadına bakın!
Hayat ya hep ya hiç değildir. Araştırmalar gösteriyor ki, yemekteki en büyük tatmini ilk lokmada alıyoruz. Kendinize bir lokma almaya izin verin, bunu ağzınızda yavaş yavaş çiğneyerek tadını alın, ardından da yemekten uzaklaşın. Bir parça pasta yerim, bunu ağzıma yayıp, temizledikten sonra başka bir faaliyete yoğunlaşırım.
İşinizi Kolaylaştırın!
Vücudunuzu çalıştırırken çok enerjik olmak gerekmiyor. Yeni bir araştırma, yürümek gibi düşük yoğunluklu egzersiz yapan insanların, daha kısa fakat yoğun egzersiz yapmaktan daha fazlasını kazanmış olabileceğini gösteriyor. Bir adım ölçer alın, bunun ne kadar kolay ve faydalı olduğuna şaşıracaksınız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Mehmet Öz’ün 5 Adımda Zayıflama Metodu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

08 Ağustos 2018
11100
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
5765
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1737

Sponsor Bağlantılar