Facebook Diğer Kutusu Ayarı Nasıl Olacak?

Teknoloji 25 Temmuz 2013
5964

Facebook’ta hep “gelen” kutusuna düşen mesajları görüyoruz ancak gözden kaçan ve diğer kutusuna düşen mesajları gözden kaçırabiliyoruz.Eğer arkadaşınız olmayan birine mesaj atıyorsanız büyük olasılıkla diğer kutusuna düşecektir ve o kişi belkide aylarca o mesajınızı göremeyecektir.
Bahsedilen yer Facebook mesajlarınızdaki “Gelen Kutusu”. Gelen Kutusu’na tıkladığınız zaman, arkadaş listenizdeki kişilerin isimleri alt alta beliriyor. Gelen Kutusu yan tarafında  ise pek çok kullanıcının gözünden kaçan “Diğer” kutusu yer alıyor.

facebook
Facebook getirdiği düzenlemeyle arkadaş listenizde olmayan kişilerin yolladığı mesajları önemsiz olarak algılıyor ve bir nevi spam(diğer) kutusuna atıyor.Ama unutulan bir şey var,bu diğer kutusuna düşen mesajlar çok önemli olabilir.New York Times gazetesi editörü David Pogue’un kısa bir süre değindiği konu, ABD’de çok sayıda insanı memnun etti. Milyonlarca ABD’li, eski arkadaşlarından kendilerine yapılan iş tekliflerine kadar çok sayıda mesajı görmediklerini fark etti.
ABC News’a konuşan Facebook Mesajları Ürün Direktörü Jimmy Chen, “Amacımız, kullanıcılara en önemli mesajları ulaştırmak, düşük kalitede olanları ise kenarda tutmak… Bunu belirlemek için bazı faktörleri gözden geçiriyoruz. Bunlardan en önemlisi, arkadaşlık durumu. Eğer mesajı gönderen kişi arkadaşınız veya ortak arkadaşınız bulunan biriyse, mesaj Gelen Kutusu’na düşüyor” dedi.
DİĞER KUTUSU AYARLANABİLİYOR?AMA NASIL?
Facebook, gelen kutusu’na düşen mesajların ayarlanabildiğini de belirtiyor ki, bu birçok kullanıcın değerlendirmesi önemli bir konu. Ayarları yapmak için Gelen Kutusu’nda tümünü gör’e tıklayın. Açılan pencerede Diğer’i seçin. Daha sonra “Tercihleri Düzenle” başlığından ayarlara girin. 2 seçenekten size uygun olanı seçin.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Facebook Diğer Kutusu Ayarı Nasıl Olacak?” hakkında 4 yorum var

 • emine

  samsung not 3 telefonum var sadece telefondan gırıyorum faceye fakat diğer mesajları göremiyorum nasıl görebilirim yardımcı olabilirmiisniz . bana mail olarak atarsanız sevinirim .

 • ayse orhan

  Lenovo tlfnm var diğer kutudaki msjlari nasıl gorebilirim

 • cemil

  görmeyin hep sizin yuzunuzden enlelleniyor mesajlar sanki ekrandan doğru üstünüze atlayacaklar belki eski bir tanıdığız veya senin icinde onemli bir konu çıkış fotolar gruplar mesajlar hepsinin secenegini gordugun yeri tikla en altta masaustu gorunum var oraya tikla telefondan pc gorunumune gececeksin o gorunumden diger kkutusu veya mesaj isteklerini gorebilirsin

 • leyla altay

  diger mesaj kutusuna giremiyorum yardmci olurmusunuz

 • İlginizi Çekebilir
  Larry Kim Digitalzone’da!

  Larry Kim Digitalzone’da!

  05 Ekim 2018
  11460

  Sponsor Bağlantılar