Pilates Stretching ile Bambaşka

Sağlık 06 Ağustos 2013
1090

Pilates yapanlar bilir.Pilates’e bir iki gün başladığınız zaman mutlaka devamı geliyor ve pilates’in bağımlısı oluyorsunuz.Günde en az 40-45 dakikanızı pilates’e ayırdığınızda gününüz mükemmel zinde geçiyor ve farkı farkediyorsunuz..Zayıflamaktan ziyade vücudu şekle sokmak için mükemmel bir aktivite olduğunu söyleyebilirim.Pilates’in dışında ama pilates ile bir arada uygulandığında mükemmel sonuçlar veren Stretching (Kasları uzatmaya yönelik uygulanan vücut esnetme metodu)mucizeler yaratıyor resmen..

stretching

Stretching’i tek başına yapabildiğiniz gibi diğer spor dallarıyla entegre bir şekilde de uygulanabilir. Örneğin bir yürüyüş, koşu veya herhangi bir spor öncesinde vücudu spora hazırlama; sonrasında ise vücudu rahatlatma şeklinde de uygulanır.
Stretching bir nevi yapılan hareketlere vücudunuzu parça parça hazırlıyor.Görünürde çok basit görünen hareketler yoğun bir konsantrasyon istemektedir. Uzun bir süre hareketsiz kalmak, tamamen pozisyona odaklanmak ve her nefes alışta birazcık daha uzamayı hissederek derin nefes egzersizleri yapmaya dayalıdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Pilates Stretching ile Bambaşka” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

08 Ağustos 2018
11142
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
5789
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1755

Sponsor Bağlantılar