Bayanlarda Hormonları Dengeleyen Aslanpençesi Çayı

Bitki Çayları 01 Ekim 2013
1782

Bayanların en büyük sıkıntılarından biri hormonlarındaki dengesizliktir.Özellikle gelişme çağındaki genç kızlarda aşırı tüylenme,polikistik over ve adet düzensizliği şeklinde ortaya çıkmaktadır..
Bayanlarda hormonu dengeleyen bitkiler arasında en bilineni Aslanpeçesidir.Aslanpençesi çayı ile hormonlardaki dengesizlik sorununa çözüm bulabilirsiniz..

Aslanpençesi Çayının tarifi
4-5 gr.(yaklaşık bir tutam) kurutulmuş Aslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte iki dakika kaynatılmaya devam edilir.İkindi dakikadan sonra sıcaklığını kaybetmeden on dakika demlenir.Daha sonra soğumaya bırakılır ve süzülür.Demlenme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir.Kesinlikle bitkiyi kabın içerisinde fazla bırakmayın ve süzerek bitkiyi ayırın.

aslanpencesi_cayi
45 gün boyunca bir gün arayla(gün aşırı) bir su bardağı içilir.Her defasında taze olarak hazırlanır.
Dikkat:Aslanpençesi çayı kullanırken herhangi bir şekilde tatlandırıcı ve ya içimi kolaylaştırmak için herhangi bir madde kesinlikle ilave etmeyiniz.Aslanpençesi çayını kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz.Hazırlanan aslanpençesi çayı bozdolabında en fazla 3 gün korunabilir.3.cü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.
NOT:Bu sitedeki yazılar bilgilendirme amaçlıdır..Kesinlikle tedavi amacı gütmez.Sağlık sorunları konusunda mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bayanlarda Hormonları Dengeleyen Aslanpençesi Çayı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Atatürk Çiçeği Nedir?

Atatürk Çiçeği Nedir?

04 Ekim 2009
3114

Sponsor Bağlantılar