Uçak yolculuğunun avantajları ve dezavantajları

Aktüel 22 Aralık 2013
1639

Uçak yolculuğu yapan kişilerin bu yolculuğu tercih etmesinin en önemli sebebi zaman tasarrufudur. 20 saatlik bir yolculuğu 1 saate indirmek varken kimse saatlerini yolda kaybetmek istemez. Durum böyle olunca herkes uçak firmalarına talepte bulunup uçak yolculuğu yapmak için bilet alır duruma
geldi. Peki uçak yolculuğunun avantajları nelerdir?
Bahsettiğimiz gibi, inanılmaz bir zaman tasarrufu yapmış olursunuz. Gününüz boşa gitmez. Onur Air Ankara uçak bileti aldığınızı varsayarsak, 6 saat süren yolculuğunuz 40 dakikaya inmiş olur. Ayrıca uçak yolculuğu yorucu değildir. Oldukça konforlu bir şekilde kısa sürede ne olduğunu anlamadan seyahatiniz gerçekleşir. Otobüsle vs. karşılaştırıldığında oldukça rahattır. Çoğu uçak firması müşterilerinin rahatlığını düşünerek bu şekilde dizayn edilmiş koltuklar ve isteklerine uygun şekilde hizmet ederler. Kaza oranı daha azdır. Karayollarında ne kadar kaza olduğunu görmekte veya duymaktasınız ancak havayollarındaki en son kazayı ne zaman duyduğumuzu hatırlamıyoruz. Uçak yolculuğunda nadir şekilde kazalar oluşmaktadır. Türkiye’de bu kazalarla yok denecek kadar az karşılaşılmaktadır. Maddiyat açısından avantajlı veya avantajsız demek yanlış olur. Bu avantajı aratmak sizin elinizdedir çünkü. Ucuz uçak bileti avantajlarından yararlanırsanız uçak yolculuğu maddi anlamda da avantajlıdır diyebiliriz ancak uçak bileti alma işlemini son günlere bıraktığınızda yüksek fiyatlarla karşılaşacağınızdan bu sefer dezavantajları deriz. Bu yüzden uçak bileti maddi açıdan avantajlı veya dezavantajlı demek yanlıştır. Seyahatiniz sırasında size ikram edilen ürünlerin kalitesi diğer ulaşım yollarına oranla daha kalitelidir. Bu da bir avantaj olarak sayılabilir. Fly Pegasus uçak bileti aldığınızda bu avantajları görebilirsiniz.

ucak_yolculugu
Uçak yolculuğunun avantajları ise azdır. Hava basıncı yüzünden baş ağrısı olabilir. Rötar, uçağın sayılabilecek en olumsuz dezavantajıdır. Bazı durumlarda uçak rötar yapmak zorunda kalabilir. Rötarla birlikte uçağın kalkışı veya inişi bir süre gecikebilir. Bu süre değişiklik gösterebilir. Tabi bu her zaman olmaz.
Bu şekilde avantaj ve dezavantajları karşılaştırdığınız zaman seyahatler arasında yapılması en uygunu uçak yolculuğudur. Eğer uçağa binmenizi engelleyecek herhangi bir rahatsızlığınız yoksa uçak yolculuğu yapmanızı öneriyoruz. Ucuz uçak bileti fırsatlarından da yararlandıktan sonra maddiyat sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz. Herkes bu durumların farkında olunca ister istemez uçak trafiğinde inanılmaz bir yoğunluk gerçekleşiyor. Tatil dönemlerinde özellikle bu trafik inanılmaz bir şekilde artıyor. Fiyatlar da aynı şekilde. Seyahatiniz aniden gelişmediyse erken rezervasyon yapmanızı her şartta ve her anda size öneriyoruz. Çünkü erken rezervasyon fiyatları çok fazla indirmektedir.
Herkese iyi yolculuklar dileriz…

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Uçak yolculuğunun avantajları ve dezavantajları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7623
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1204

Sponsor Bağlantılar