Engin Akyürek Cosmopolitan’a Röportaj Verdi!

Aktüel 08 Şubat 2014
2398

Ekranların yakışıklı oyuncusu Engin Akyürek çok yakında Tuba Büyüküstünle birlikte rol alacakları Kara Para Yalan Aşk dizisi ile ekranlarda olacak..Engin Akyürek mütavazi duruşu ile pek çok kişinin sevgisini kazanmış nadir sanatçılardan biri.Öyle pek ekranlarda görünmeyen,heryere röportaj vermeyen başarılı sanatçı bu kuralını Cosmopolitan için bozdu..
İşte Cosmopolitan’a verdiği o röportaj
Cosmo:
Türkiye’nin Yıldızları yarışmasıyla Türk halkı sizi tanıdı. Bugünlere geleceğinizi tahmin etmiş miydiniz?
Engin Akyürek:

engin-akyurek-cosmo-roportaj
O dönemde şimdiki kadar yarışma programı yoktu. İnsanlar yarışmalarla ilgili çok fazla fikir sahibi değildi. Yarışmaya katıldığımda 21 yaşındaydım,üzerinden 10 yıl geçti. Sadece şunu söyleyebilirim; Ankara’dan İstanbul’a geldiğimde iyi şeyler olacağını hissediyordum.
Cosmo:
Yarışma sonrasında üne kavuştuktan sonra hayatınızda neler değişti,bocalama dönemi yaşadınız mı?
Engin Akyürek:
Aslında her şeye bir anda sahip olmadım. Sihirli değnek değmiş gibi bir durum yoktu. Bugün olduğum yere kademe kademe geldim. Hep iyi insanlarla çalıştım. Bu anlamda kendimi çok şanslı hissediyorum.
Cosmo:
Kariyerinizde zirve yaptığınızı düşündüğünüz proje hangisi oldu?
Engin Akyürek:
Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır. Rahmetli Meral Okay’ın yazdığı, Mardin’de geçen dizinin her anı çok keyifliydi.
Cosmo:

engin-akyurek
Bu güne kadar hep farklı karakterlerle izleyici karşısına çıktınız.Sizin canlandırmak istediğiniz bir rol var mı?
Engin Akyürek:
Şunu oynamalıyım gibi bir durumum yok. Önüme proje gelir, ve aklıma yatarsa rolümü oynarım. Özellikle dizi söz konusuysa uzun soluklu bir proje oluyor ve karakterle bir yolculuğa çıkıyorum. Bu yüzden de beni daha çok karakterlerin hissiyatları ilgilendiriyor.
Cosmo:
Canlandırdığınız karakterin uzun süre etkisi altında kalır mısınız yoksa çekim sona erdiğinde kolayca rolünüzden sıyrılır mısınız?
Engin Akyürek: Canlandırdığım karakterin var olduğuna ve yaşadığına inanıyorum.Beraber bir yolculuğa çıkıyoruz ve ondan bir şeyler öğrenirim.Proje sona erdiğinde de ondan vedalaşmam gerektiği gerçeğini kabul etmek zorunda kalıyorum. Önüme başka karakter çıkıyor ve yoluma onlarla devam etmem gerekiyor.
Cosmo:
Asla canlandırmam dediğiniz bir rol var mı?
Engin Akyürek:
Bence oyunculukta böyle cümleler kullanılmamalı. “Oynamam” dersiniz sonra bir gün bakmışsınız içine sinen bir proje ve öyle bir rol gelir ki kabul edersiniz.
Cosmo:
Şöhretin dezavantajlarını yaşadığınız oldu mu?
Engin Akyürek:
Tanınmak beni hiçbir zaman rahatsız etmedi. Yaşadığım süreçten dolayı gayet mutluyum.
Cosmo:
Başta magazin programları olmak üzere dizi seti dışında başka hiçbir yerde görüntülenmiyorsunuz. Bu özellikle tercih ettiğiniz bir durum mu?
Engin Akyürek:
Bence hiçbir şekilde bunu hesaplayamasınız. Bir iki yıl yaparsınız, ama sonrasında bir yerde yorulduğunuzu fark edersiniz. Ben görüntülenmemek için özel bir çaba sarfetmiyorum hayatımı istediğim gibi yaşıyorum. Kendimi gizlemek gibi bir çabam yok.
Cosmo:
Sokaktaki kadınların ilgisi nasıl size karşı?
Engin Akyürek:
Hikayelerde aşık bir adamı canlandırdığım için onların yaklaşım biçimi Engin’den çok oynadığım karakterin hissiyatı üzerinden oluyor.
Cosmo:
Yarışma zamanı kurduğunuz dostluklarınız hala devam ediyor mu?
Engin Akyürek:
Görüştüğüm arkadaşlarım var ama şöyle bir gerçek var; herkesle aynı şekilde görüşme imkanı olmuyor.
Cosmo:
14 Şubatta yen filmin BİKEM vizyona giriyor. İzleyiciyi filmde neler bekliyor?
Engin Akyürek:
Vizyon tarihinden de anlaşılacağı üzere BİKEM bir aşk filmi. Herkesin kendinden birşeyler bulabileceği bir film. 14 Şubatta soğuk bir havada sıcak bir film izleyecekler.
Cosmo:
Çekimler Nasıldı? Rol arkadaşını Farah Zeynep Abdullah ile iyi bir ikili oldunuz mu?
Engin Akyürek:
Çok keyifliydik. İyi bir uyum yakaladığımızı düşünüyorum. BİKEM iki uyumsuz arasındaki uyumun önemli (?)olduğu bir film. Bu yüzden iyi bir iş çıkartmamız gerekiyordu. Öyle de yaptığımızı düşünüyorum.
Cosmo:
Rolünüze nasıl hazırlandınız?
Engin Akyürek:
Filmde canlandırdığım karakter Tekin Bozcaada’da yaşıyordu. Çekimler başlamadan bir süre önce Bozcaada’ya gittim. Adalı olmayı(?) öğrenmeye çalıştım.
Cosmo:
Kimisi yeni projeye başlamadan önce içine kapanır. Kimisi de tam tersine sosyalleşmek ister. Siz nasıl bir yol izliyorsunuz?
Engin Akyürek:
Role göre değişlik gösteriyor. Bazen karakter gereği içe kapanıp kendimle baş başa kalmam gerekiyor. Bazen de dışa dönük bir karakteri canlandırmam gerekiyorsa arkadaşlarımla vakit geçirmeye, dışarıda olmaya özen gösteriyorum.
Cosmo:
21 yaşında bu sektöre adın atan biri olarak 10 yıl içerisinde Engin Akyürek’in hayatında ne gibi değişiklikler oldu?
Engin Akyürek:
Yaşadığım her yıl farklıydı. 30’lu yaşların başında biri olarak şu sıralar çok keyifliyim. 20’li yaşların başındaki bir erkek için hayat bazen zorolabiliyor. Kendinizi bazı konularda eksik hissediyorsunuz. Bence yaş almak erkekler için güzel bir süreç.
Cosmo:
Bir karar alırken aklınızla mı hareket edersiniz, duygularınızla mı?
Engin Akyürek:
İkisiyle de çünkü aklımla haraket ettiğimi düşünürüm ama bir bakarım ki hislerim daha ağır basmış
Cosmo:
Yoğun tempoya sahip biri olarak boş zamanlarınızda kendinizi nasıl ödüllendirirsiniz?
Engin Akyürek :
3-4 yıldır dalışa merak saldım. Suyun altında olmak ban çok iyi geliyor.Yaz tatillerimi dalış üzerine planlıyorum.Suyun altında muhteşem bir dünya var.2013 yılı benim için çok sakin geçti… Bol bol dinlendim. 2014 yılı yoğun başladı, öyle de devam edecek.
Cosmo:
2014 yılı için planlarınız neler?
Engin Akyürek:
Yakın zaman içerisinde başlayacak bir dizi projem var. Kara Para Aşk.ATV’de yayınlanacak.
Cosmo:
Moraliniz bozuk olduğunda kolay toparlanır mısınız?
Engin Akyürek:
Bu konuda çok şanslıyım hemen toparlanırım. O an uyumam lazım. Yeni bir günle ben de yenilenirim.
Cosmo:
Sosyal medyayı takip ediyor musunuz?
Engin Akyürek:
Facebook,Twitter ya da Instagram hesabım yok. O dünyada olmayı tercih etmiyorum ancak menajerim üzerinden takip ediyorum.
Cosmo:
Beraber olduğunu kadın ne yaparsa sizi çileden çıkarır?
Engin Akyürek:
Samimiyetsizlik ve keyfiyet beni çıldırtabiliyor. Bu ikisine çok dikkat ediyorum
Cosmo:
Yeni tanıştığınızda karşınızdaki kadının size şöhretiniz için mi yoksa siz olduğunuz için mi yaklaştığını anlamakta zorlandığınız oluyor mu?
Engin Akyürek:
Tanıdığınızın 3. Dakikasında karşınızdaki insanın enerjisinden bunu anlamamak imkansız. Bir süre sonra mutlaka kendini belli ediyor.
Cosmo:
Beğendiğiniz bir kadına ilk adımı siz mi atmak istersiniz yoksa o mu size doğru bir hamle yapmalı?
Engin Akyürek:
Açıkcası ilk adımı ben atarsam daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Böylece o bana yöneldiğinde “acaba tanınan biri olduğum için mi” gibi bir soru işareti de ortadan kalkmış olur.
Cosmo:

engin-akyurek-cosmopolitan
İlişki de romantik misiniz?
Engin Akyürek:
Bazen öyleyim, bazen değilim.
Cosmo:
Filmde aşk için insanların değişebileceği konu alınıyor. Sizce insanlar değişir mi?
Engin Akyürek:
Tabii ki. Herkesin hayatta inandığı şeyler var ama bir kadınla birlikte olduğunuz zaman o ana kadar görmediğiniz şeyleri görmeye başlarsınız.
Cosmo:
Sizin aşkta “asla”larınız var mıdır?
Engin Akyürek:
Aşkta”asla”lar olmaz. Aşk öyle bir şey ki bunu dediğiniz andan itibaren ertesi gün kendinizi asla dediğinizi yaparken bulabilirsiniz. Tabii ki insanların değişmez değerleri olabilir ama aşık olunca her iki insanın da ortak bir paydada buluşması gerekiyor. Filmde de aslında normal şartlarda asla bir araya gelmeyecek iki insan tek bir noktada buluşuyor o da aşk… O andan itibaren ortak bir dünya yaşamaya başlıyoruz.
Cosmo:
“Bi Küçük Eylül Meselesi” filminde canlandırdığınız rol size neler hissettirdi?
Engin Akyürek:
Canlandırdığım karakterin çocuksu ve masum bir tarafı var. Hayatta böyle masum şeylerin de olduğunu hatırladım. İster istemez hayatın koşuşturmasında bunları unutabiliyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Engin Akyürek Cosmopolitan’a Röportaj Verdi!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7612
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1195

Sponsor Bağlantılar