Toksinleri Vücuttan Atan 5 Günlük Çay Önerisi

Sağlık, Şifalı bitkiler 20 Şubat 2014
1477

Hayatta kalabilmek için, metabolizmanın çalışması gerekir. Metabolizma çalıştığı sürece vücut toksin üretir.Toksin nedir?Toksin vücudumuzdaki fazlalık yani zehirdir.Bu zehirin vücuttan atılması gereklidir..Peki vücudumuzda toksin’in arttığını nasıl anlarız?
Eğer çabuk yorulmaya başladıysanız, modunuz yavaşladıysa depresyon belirtileri başladıysa, saçlarınız dökülüyorsa, tırnaklar çabuk kırılıyorsa, kabızlık başladıysa,deriniz çatlayıp kuruyorsa vücudunuzda toksin başlamış demektir..Gürkan Kubilay Gülben Ergen’in sunduğu Gülben programında toksinleri vücuttan attıran 5 günlük çay önerisinde bulundu..

toksin-caylar
1 gün devedikeni:
Gribe iyi gelen,toksinleri atan devedikenini 1 bardak kaynar suya bir tutam atın ve 15 dakika demlenmesini bekleyin ve yudum yudum için
2 gün saparna kökü:
Saparna kökü toksin atma dışında 3 ayrı hastalığa da iyi geliyor..Sedef rahatsızlığında,romatizma ve vücutta oluşan ağrılarda oldukça faydalı olan Saparnayı küçük küçük parçalara ayırdıktan sonra 2 tatlı kaşığı kadarını 1 bardak suda 5 dakika kadar demleyip tüketebilirsiniz.
3 gün Karahindiba:
Böbrek rahatsızlığında ve taş dökmede oldukça faydalı olan Karahindiba otunu dallarını ve köklerini ezerek 1 litre kaynar suya 15 akika demlenmesini bekleyin.Ancak tüketeceğiniz çay miktarı günde 2-3 bardağı geçmesin..
4 gün Kırmızı Yonca
Menapoz öncesi ve sonrası strese oldukça faydalı olan Kırmızı Yonca bitkisini 1 fincan kaynar suya 2 kahve kaşığı kadar ekleyin.5 dakika demlenmesini bekleyip tüketebilirsiniz..
5 gün ekinezya
Grip’in tedavisinde oldukça etkili olan Ekinezya’yı 1 Litre suya 4 tatlı kaşığı kadar ekleyin..15 dakika dmlenmesini bekledikten sonra tüketebilirsiniz..Günde 2-3 bardağı geçmesin..Ekinezya’yı 15 gün tükettikten sonra 1 ay ara vermelisiniz.
Önemli uyarı:Hamileler,emzirenler rahim ve meme kanseri tedavisi görenler bu çayları tüketmesinler..

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Toksinleri Vücuttan Atan 5 Günlük Çay Önerisi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

08 Ağustos 2018
11074
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
5748
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1725

Sponsor Bağlantılar