Game Of Thrones Hakkında Bilinmeyenler

Dizi 26 Nisan 2014
1226

Tüm dünyada ve ülkemizde izlenme rekorları kıran dizi Game Of Thrones hakkında bilinmeyenleri öğrenmek ister misiniz?İşte detaylar..
**Daenerys Targaryen’ın yani Khaalesi’nin dizide Khol Drogo için yediği at kalbi yaklaşık 1.5 kg’dan oluşan bir jelibon yığınıydı ve tadı çamaşır suyu gibi olan sahte bir kan kullanılmıştı.
**Dizinin oyuncularının büyük bir çoğunluğu, oynadıkları karakterlerin başına gelecekleri bilirlerse davranışlarının değişebileceği düşüncesiyle kitabı okumuyor.
**Tyrion Lannister karakterini oynaması için sadece Peter Dinklage’a teklif götürüldü. Eğer Dinklage bu rolü reddetseydi bu karakteri kimin oynayacağı hakkında kimsenin en ufak bir fikri yoktu.
**Aktris Sophie Turner dizide Sansa’nın korkutucu köpeği olan “Lady”‘den çok etkilenmiş ve onu sahiplenmeye karar vermiş.
**Dizide Robb Stark’ın eşini canlandıran Oona Chaplin gerçekte Charlie Chaplin’in torunudur.
**Dizinin birinci sezonunda “Kahl Drogo’yu canlandıran aktör Jason Momoa, “The Cosby Show” dizinde Denise Huxtable’ı canlandıran Lisa Bonet ile 2007 yılında evlendi ve 2 çocukları var.

game-of_thrones
**2012 yılında, dizideki Daenerys Targaryen karakterinden sonra Amerikalı 146 kız çocuğuna “Khaleesi” adı verildiği tespit edildi. İlginç olan şey ise “Khaleesi” sadece bir ünvan, gerçek bir isim değil.
**Theon Greyjoy’u canlandıran Alfie Allen, pop müzik şarkıcısı Lily Allen’ın erkek kardeşidir.
**Dizide “Maester Aemon” karakterini canlandıran Peter Vaughan’ın gözleri oynadığı roldeki gibi görmüyor.
**Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin bir arkadaşıyla futbol üzerine girdiği iddiayı kaybedince, kitaplarına bir karakter sokmak zorunda kalmıştır. Bu karakter “Sir Patrek of King’s Mountain”‘dir.
**Joffrey Baratheon yani Jack Gleeson, Batman filminde küçük bir çocuğu canlandırmıştı. Ve de Game of Thrones’un ilk bölümü yayınlandıktan sonra Gleeson, George R.R. Martin’den bir mektup almış, mektupta “Tebrikler, herkes senden nefret ediyor” yazıyormuş.
**Dizide “Catelyn Stark’ı canlandıran Michelle Fairley Harry Potter hayranları tarafından yakından tanınıyor. Çünkü Fairlet Harry Potter’da Hermoine Granger’ın annesi rolünü üstlenmiştir.
**2012 yılında “Arya” isminin ülkedeki en popüler isimlerden olduğu tespit edildi. En azından “Khaleesi” isminden kulağa daha hoş geldiği düşünülüyor.
**Yazar Martin pek aksiyon sahnelerine odaklanma eğilimde değil. Bu sebepten ötürü HBO’nun aksiyona az, stratejiye çok odaklanmasından maliyetlerin düşmesi sebebiyle çok memnun.
**Martin birkaç kere dizinin neredeyse yazdığı kitaplarını etkileyeceğini söylemiş. Bunlardan biri “Osha” karakteriyle alakalı. Aslında Martin “Osha”yı gereksiz ve bertaraf edilebilir bir karakter olarak düşünmüş, fakat bu karakterin kalmasını istemiştir
**George R. R. Martin’in romanını birçok şirket film haklarını satın almak istemiştir. Martin bu kitabın bir film yerine diziye dönüştürülmesinin daha iyi olacağını düşünüyordu. Bu yüzden menajerine romanın haklarının HBO firmasına verilmesini söyledi.
**Kitabın yazarı Martin bir röportajında “Buz ve Ateşin Şarkısı”nın bu dünyada gerçekleşmiş bir hikaye olduğunu belirtmiş, kitabın kulağa çok bilim kurgusal gelmesini istememiş ve bu yüzden paralel evren gibi kavramları kullanmaktan kaçınmıştır.
**Ona birşey olabilecek olması ve en büyük eserini bitiremeyecek olması birçok kişiyi korkutuyor, bu sebepten ötürü Martin dizinin geleceği için seçilmiş bir grup yapımcıya kendi vizyonunu aşılamaya çalışıyor. Bu şekilde, olmasa bile devam edecek.
**Martin, Marvel çizgi romanı olan “Wonder Man”‘in ölümünden etkilenmiştir. Martin bir çok sefer, “yenilmez” görünümlü kahramanların trajik ölümlerinin dokunaklı olduğunu belirtmiştir ve hepimiz dizide herkesin sevdiği karakterleri öldürdüğünü biliyoruz.
**İlk sezonun 10. bölümünün birkaç sahnesinde gösterilen kesilmiş kafaların biri eski ABD Başkanı George W. Bush’a aittir. Yalnız bu bir kasıt yada politik şeyler içermiyordu. Ellerinin altında bulunun kafa maketlerini kullandılar.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Game Of Thrones Hakkında Bilinmeyenler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kösem Sultan Dizisi Rengarenk

Kösem Sultan Dizisi Rengarenk

19 Temmuz 2015
1383

Sponsor Bağlantılar