Yeni Yıldız Ali Yörenç

Aktüel, Dizi 05 Nisan 2014
1286

Pek çok diziye hayat veren Ece Yörenç‘in oğlu Ali Yörenç “Kara Para Aşk” dizisi ile yıldızını parlatıyor..ATV’nin yeni dizisi ‘Kara Para Aşk’ta bir mafya babasının oğlunu canlandıran Ali Yörenç, henüz ikinci dizisinde oynadığını ve kendisini oyunculuğun başında bile görmediğini söylüyor. Yörenç, bir animasyon film hazırlamak istiyor..
Ali Yörenç’in Cosmopolitan’a verdiği röportajdan bazı bölümler;
Anneniz Ece Yörenç bu piyasanın içinde olmasına rağmen siz bu işe geç başlamışsınız. Neden?
Kendimi hazır hissettiğimde bu işe başlamaya karar verdim çünkü.
Hazır olma adına neler yaptınız?
Birkaç kişiden kişisel eğitim aldım. Hâlâ da devam ediyorum. Oyunculuğumu geliştirmek adına hepsi gerekli. Çünkü bence bu işte ‘Oldum’ diye bir şey yok. Ayrıca oyunculuk kariyerimi birlikte programlamak için Gaye Sökmen Ajans’la çalışmaya başladım.
Bize ‘Kara Para Aşk’taki rolünüzden bahseder misiniz?
Dizide babam rolünde bulunan Erkan Can psikopat bir mafya babasını canlandırıyor. Ben de zengin, takıntılı bir erkeği canlandırıyorum. Babasıyla ilişkisi sadece para üstüne kurulu genç bir adamdan bahsediyoruz. Babası onu pis işlerinden uzak tutmak için yurtdışına okumaya yollamış. Her zaman el üstünde tutulmuş biri. Fazla bir şey söyleyerek heyecanı kaçırmak da istemem.

Ali Yörenç-kara para aşk dizisi oyuncusu
Ali Yörenç-kara para aşk dizisi oyuncusu

Kendinizi oyunculuğun neresinde görüyorsunuz?
Başında bile değilim.
Bu ne mütevazılık…
Mütevazılık değil. Kendimi geliştirmeyi seviyorum. Animasyon konusunda da bu geçerli. Hemen yapmak istemememin sebebi odur. Hep öğrenmeye açık olmak lazım.
Bir filmde oynamak gibi bir planınız/ hayaliniz var mı?
Tabii ki var. Neden olmasın?
Nasıl bir şey hayal ediyorsunuz?
Bir şey hayal etmedim aslında.
Matthew McConaughey ‘Dallas Buyers Club-Sınırsızlar Kulübü’ndeki rolü için kilo verdi. Sizin de belki hayalinizde öyle bir rol vardır diye sordum. Oyunculuk öyle bir şey aslında. Bedensel olarak değişim yaşamak. Bunu ülkemizde yapan oyuncular var. Başarılı da yapıyorlar. Bunun yayılması lazım.
Küçükken nelere ilgi duyuyordunuz?
Her türlü sporla ilgileniyordum aslında. Tenis, basketbol, voleybol oynadım. Hepsini çok büyük zevkle yaparım. Aslında sporun her dalını çok seviyorum.
Şimdi zaman ayırabiliyor musunuz?
Hâlâ spor yapıyorum. En azından düzenli şekilde yapmaya çalışıyorum. Spor bende bağımlılık gibi bir şey. Bir gün yapmayınca kendimi eksik hissediyorum.
Erkeğin annesiyle yakın olanı pek makbul değildir. En azından biz kadınlar için… Sizin annenizle ilişkiniz nasıl?
Annem çok iyidir. İlişkimiz çok iyidir. Arkadaş gibiyiz de diyebilirim rahatlıkla. n Çok korumacı mıdır anneniz? Hayatınıza giren kadınlara müdahale eder mi mesela? O zamanları geçtik bence artık. n Yaşı ilerlemiş olmasına rağmen özel ilişki konusunda bile annelerinin sözünden çıkmayan kadınlar oysa… Var mı gerçekten? Bizim hiç öyle ilişkimiz olmadı annemle. Ben her zaman ona saygı duydum, o da benim özel hayatıma saygı duydu. n Tasvip etmediği biri olursa karışmaz diyorsunuz yani. Yok ya, biz öyle entrikalara girmiyoruz.
Sosyal medyayla aranız nasıl?
Sosyal medyayı kullanmayı sevmiyorum. Fazla bir şey de paylaşmıyorum zaten.
O zaman sadece arkadaşlarınız arasında dönüyor sizin için sosyal medya diyebilir miyiz?
Diyebiliriz… İçimden geldiği gibi bir fotoğraf koyabilirim ama sadece izin verdiklerim görsün isterim. Zaten sevdiğim bir mecra da değil.
Orada paylaşılan herhangi bir yorum ya da fotoğraf hemen gazetede ya da başka bir sosyal medya aracında paylaşılabiliyor. Bu mu rahatsız ediyor sizi? Onu hiç takmıyorum aslında. Onu düşünerek bir şey paylaşmıyor değilim tabii ki.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yeni Yıldız Ali Yörenç” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7580
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1166

Sponsor Bağlantılar